Przegrana w Mysiadle na zakończenie sezonu

W meczu ostatniej kolejki fazy zasadniczej II ligi siatkówki kobiet sezonu 2021/22 Krótka Mysiadło pokonała Ósemkę Siedlce 3:1.

W ostatniej, osiemnastej kolejce sezonu regularnego Ósemka Siedlce udała się na wyjazd do Mysiadła. Siedleckie siatkarki kolejkę wcześniej przekreśliły swoje szanse na utrzymanie w II lidze.

W pierwszych dwóch setach siedlczanki dzielnie stawiły czoła wyżej notowanemu rywalowi. W pierwszej partii siatkarki Ósemki przegrały zaledwie dwoma punktami, natomiast w drugiej udało się wygrać seta do dwudziestu. Kluczowy był trzeci set, którego niestety Ósemce nie udało się wygrać. Czwarta partia przebiegła pod dyktando gospodyń, które wygrywając 3:1 zapewniły sobie dziesiąte zwycięstwo w sezonie.

PLANY ÓSEMKI

Na koniec rundy zasadniczej Ósemka Siedlce okazała się najsłabszą drużyną rozgrywek II ligi grupy 2. Siedlczanki na przestrzeni 18 spotkań wygrały tylko dwa razy, zdobywając w sumie osiem punktów. Siatkarki Jarosława Plewińskiego rozpoczną kolejny sezon na poziomie ligi wojewódzkiej. O awans do pierwszej ligi w turniejach półfinałowych zagrają Legionovia Legionowo i Nike Węgrów.

26.1.22, 15:00 – Mysiadło

II liga: Krótka Mysiadło – Ósemka Siedlce 3:1 (25:23, 20:25, 25:22, 25:15)

Ósemka: 4. Ewa Grzelak, 6. Aleksandra Teodorska, 9. Magdalena Jachacy, 10. Aleksandra Kułak, 14. Iwona Kandora, 16. Ilona Betke i 13. Adrianna Choina (libero) oraz 8. Weronika Ciupa (libero),17. Katarzyna Stokłosa