Siedem goli w Mińsku Mazowieckim

Mazovia Mińsk Mazowiecki w przedostatnim sparingu przed startem rundy wiosennej przegrała 3:4 z Pelikanem Łowicz.

W pierwszej połowie goli nie było, choć okazji nie brakowało. W 7 minucie obrońca Pelikana wybił piłkę z samej linii bramkowej po główce Norberta Jędrzejczyka. W 20 minucie Oliwier Jurczak uderzył nad poprzeczką. W kolejnej sytuacji Jędrzejczyk skiksował po błędzie łowickiego bramkarza. Swojego szczęścia próbował też Krystian Przyborowski. W ostatnim kwadransie pierwszej połowy ujawniła się przewaga Pelikana.

Sygnał do strzelania bramek dał w drugiej połowie Robert Ziółkowski. Pelikan powiększył prowadzenie za sprawą Adriana Marciocha. Do wyrównania doprowadzili Przyborowski i Michał Bondara. Pelikan między 78 a 81 minutą zdobył dwie bramki i wrócił na bezpieczne prowadzenie. Mazę stać było jedynie na na trafienie kontaktowego, którego autorem był Przyborowski. Pelikan wygrał 4:3.

Próbą generalną przed restartem ligi będzie domowy mecz z Escolą Varsovia.

26.02.22, 11:00 – Mińsk Mazowiecki

Sparing: Mazovia Mińsk Mazowiecki – Pelikan Łowicz 3:4 (0:0)

Bramki: Krystian Przyborowski 59, 86, Michał Bondara 67 – Robert Ziółkowski 50, Adrian Marcioch 56, Eryk Woliński 78, samobój 81

Mazovia: 1. Dominik Pusek (46, 30. Cezary Osuch) – 29. Oliwier Jurczak (46, 31. Dawid Jabłoński), 11. Rafał Słowik, 3. Norbert Jędrzejczyk, 13. Michał Markiewicz (31, 18. Hubert Kąca) – 77. Ihor Krasznewśkyj (60, 13. Michał Markiewicz), 15. Mateusz Pędowski (46, 45. Mateusz Bienias), 10. Wojciech Wocial, 5. Krystian Przyborowski, 7. Cezary Mitas (60, 23. zawodnik testowany) – 19. Michał Bondara