Sił starczyło na trzy kwarty (fotogaleria)

W zaległym meczu drugiej kolejki UKS Basket Siedlce wyraźnie przegrał z Gim 92 Warszawa.

Przez trzy kwarty siedlczanie toczyli zacięty bój z drużyną ze stolicy. Wydawało się, że wynik jest sprawą otwartą. W ostatniej kwarcie okazało się jednak, że były to jedynie złudzenia.

Gim 92 zaczął mecz od prowadzenia 6:0. Siedlczanie zwarli szyki w obronie i odwrócili rezultat na swoją korzyść. Przy stanie 20:13 dla miejscowych o czas poprosił trener warszawian. Nie zmarnował go, bowiem jego drużyna w końcówce pierwszej kwarty zniwelowała straty z siedmiu punktów do jednego. W drugiej kwarcie zarysowała się przewaga przyjezdnych. W końcówce połowy doprowadzili do remisu po 32, by ostatecznie schodzić do szatni przy prowadzeniu 39:33.

Basket doszedł rywali w trzeciej kwarcie dzięki skuteczności z dystansu (45:45). W końcówce trzeciej kwarty rozpoczął się odjazd Gim 92. Siedlczanie wyglądali na rozbitych i dali się punktować. W ciągu kilku chwil z wyrównanego mecz stał się jednostronny. Ostatecznie goście z Warszawy wygrali 82:62.

6 marca o 17:00 siedlczanie podejmą SPEED sport Wołomin.

02.03.22, 20:00 – Siedlce (hala ZSP nr 3)

III liga: UKS Basket Siedlce – Gim 92 Warszawa 62:82 (20:19, 13:20, 16:15, 13:28)

Basket: 15. Dawid Kołodziński 21, 5. Sławomir Wasilewski 13, 7. Michał Szarek 10, 9. Tomasz Gustołek 7, 14. Jan Lipiński 6, 12. Kamil Borkowski 2, 4. Błażej Grochowski 2, 13. Michał Borkowski 1, 8. Kamil Kalicki