Porażka na własne życzenie

W meczu 24 kolejki Tauron I ligi, KPS przegrał na wyjeździe z Visłą Bydgoszcz 1:3. Kolejny mecz siedlczanie zagrają już w niedzielę w Głogowie.

Podopieczni Mateusza Grabdy mają przed sobą bardzo ciężki moment. W przeciągu dziewięciu dni zagrają trzy wyjazdowe mecze. W piątek rywalem siedlczan był jeden z faworytów do awansu – Visła Bydgoszcz, która w pierwszym meczu w Siedlcach przegrała 2:3.

W rewanżowym starciu to bydgoszczanie okazali się górą. Piątkowy mecz miał różne oblicza. Pierwszego seta lepiej rozpoczęli goście z Siedlec. Od stanu 14:12, gra siatkarzy KPS kompletnie jednak stanęła. Przyjezdni popełniali mnóstwo błędów w ataku. Pojawiły się także błędy w przyjęciu, dlatego kilka minut później Visła prowadziła już 23:15.

Większego przestoju siedlczanie uniknęli w drugim secie. To zaowocowało lepszym wynikiem i zasłużonym zwycięstwem w drugiej partii. Podopieczni Mateusza Grabdy nie potrafili pójść za ciosem i w trzeciej partii całkowicie oddali pole rywalom. Jak pisaliśmy wcześniej, ten mecz miał różne oblicza, dlatego w czwartym secie goście z Siedlec znowu dominowali. Po „flotach” Radosława Nowaka, KPS prowadził nawet 21:15 i wydawało się, że nikt nie zabierze mu zwycięstwa.

Od tego momentu siedlczanie grali jednak fatalnie. Kompletnie nie mogli poradzić sobie z niegroźną zagrywką Michała Masnego. Od stanu 17:23, bydgoszczanie zdobyli osiem punktów z rzędu i wygrali całe spotkanie 3:1.

Już w niedzielę siedlczanie rozegrają kolejny wyjazdowy mecz. W Głogowie ich rywalem będzie miejscowy Chrobry. Początek meczu o godz. 17:00.

04.03.22, 17:00 – Bydgoszcz

Tauron I liga: Visła Bydgoszcz – KPS Siedlce 3:1 (25:17, 23:25, 25:14, 25:23)

KPS: 1. Filip Frankowski, 3. Radosław Nowak, 4. Adrian Markiewicz, 6. Adam Lorenc 15. Mariusz Magnuszewski, 23. Wiktor Mielczarek i 16. Patryk Waloch (libero) oraz 2. Mateusz Borkowski, 7. Damian Dobosz, 8. Dawid Pawlun

MVP: Wojciech Kazimierczak