wtorek, 4 października 2022

Donacki brązowym medalistą HMP kat. U-23

Czworo przedstawicieli miało nasze miasto w 66. PZLA Halowych Mistrzostwach Polski w lekkoatletyce, które odbyły się w Toruniu.

Blisko 500 sportowców przystąpiło do walki o medale lekkoatletycznych mistrzostw Polski w halowej odmianie. Arena Toruń była… areną zmagań przedstawicieli królowej sportu przez dwa dni (5-6 marca). Medale były przyznawane w kat. seniorów jak i kat. U-23. Wśród startujących było czworo lekkoatletów reprezentujących nasze miasto: dwóch kulomiotów, wieloboista oraz biegaczka średniodystansowa.

Wspaniale zaprezentował się wieloboista SKS Feniks Siedlce, Adam Donacki. Siedlczanin rywalizował w konkurencji siedmioboju, w której walczyło łącznie 9 zawodników. Okazało się, że wystarczyło ukończyć siedmiobój, by wywalczyć medal. Donacki tej sztuki dokonał. Wprawdzie do seniorskich wyników swoich rywali nieco mu brakowało, ale wynik końcowy 4504 pkt pozwolił, by w kat. U-23 stanął na najniższym stopniu podium! Konkurencję ukończyło 5 sportowców. Podopieczny Rafała Wysockiego znalazł się na piątej pozycji w kat. seniorów, ale na 3 miejscu w kat. U-23.

Oto rezultaty zawodnika Feniksa w poszczególnych konkurencjach:
– 60 m – 7,39 (rekord życiowy)
– skok w dal – 6.12
– pchnięcie kulą – 10.68
– skok wzwyż – 1.78
– 60 m ppł – 9,21
– skok o tyczce – 4.20
– 1000 m – 3.03,29

Dwaj kulomioci WLKS Siedlce-Nowe Iganie startujący w Toruniu, odegrali drugoplanową rolę w konkursie. Andrzej Gudro z ósmym wynikiem znalazł się w finale. W nim już swej pozycji nie poprawił, osiągając odległość 18.37 m. Jan Parol z rezultatem 16.94 nie awansował do ścisłego finału i ostatecznie został sklasyfikowany na 10 miejscu.

Mariola Kłopotowska-Sawa (WLKS) walczyła na dystansie 3000 m. Mimo osiągnięcia rekordu życiowego (10.15,31) zajęła szesnaste miejsce. 

Warto przypomnieć, że w rozegranych przed trzema tygodniami w Rzeszowie halowych mistrzostwach Polski w kat. U-18 i U-20, o medale w ramach mistrzostw Polski seniorek wyjątkowo walczyły chodziarki (w terminie HMP seniorów, zaplanowano drużynowe mistrzostwa świata w chodzie sportowym). Srebrny medal mistrzostw Polski w chodzie na 3000 m wywalczyła wówczas Olga Niedziałek (WLKS).

WYNIKI

źródło: własne / PZLA / SKS Feniks Siedlce (FB); foto: SKS Feniks Siedlce (FB)

DODAJ KOMENTARZ

ZOBACZ TAKŻE

KONTRAHENCI

PATRONAT MEDIALNY

WYNIKI SPORTSIEDLCE.PL

Smuga cienia losu.

Powstanie 1000 nowych całorocznych boisk.

Ulga dla sportu.

 • Milczenie złotem
  Milczenie złotem
  W sytuacji Pogoni szkoda, że milczenie dosłownie nie jest złotem...
 • Sport to zdrowie?
  Sport to zdrowie?
  Nie każdy odpowie, że sport to zdrowie.
 • Hop, hop, hop
  Hop, hop, hop
  Kto nie skacze, ten nie biega!
 • Wspomnienie lata
  Wspomnienie lata
  Takie obrazki sprawiają, że robi się cieplej na sercu.

PATRONAT MEDIALNY

Facebook