Donacki brązowym medalistą HMP kat. U-23

Czworo przedstawicieli miało nasze miasto w 66. PZLA Halowych Mistrzostwach Polski w lekkoatletyce, które odbyły się w Toruniu.

Blisko 500 sportowców przystąpiło do walki o medale lekkoatletycznych mistrzostw Polski w halowej odmianie. Arena Toruń była… areną zmagań przedstawicieli królowej sportu przez dwa dni (5-6 marca). Medale były przyznawane w kat. seniorów jak i kat. U-23. Wśród startujących było czworo lekkoatletów reprezentujących nasze miasto: dwóch kulomiotów, wieloboista oraz biegaczka średniodystansowa.

Wspaniale zaprezentował się wieloboista SKS Feniks Siedlce, Adam Donacki. Siedlczanin rywalizował w konkurencji siedmioboju, w której walczyło łącznie 9 zawodników. Okazało się, że wystarczyło ukończyć siedmiobój, by wywalczyć medal. Donacki tej sztuki dokonał. Wprawdzie do seniorskich wyników swoich rywali nieco mu brakowało, ale wynik końcowy 4504 pkt pozwolił, by w kat. U-23 stanął na najniższym stopniu podium! Konkurencję ukończyło 5 sportowców. Podopieczny Rafała Wysockiego znalazł się na piątej pozycji w kat. seniorów, ale na 3 miejscu w kat. U-23.

– 1000 m – 3.03,29

Dwaj kulomioci WLKS Siedlce-Nowe Iganie startujący w Toruniu, odegrali drugoplanową rolę w konkursie. Andrzej Gudro z ósmym wynikiem znalazł się w finale. W nim już swej pozycji nie poprawił, osiągając odległość 18.37 m. Jan Parol z rezultatem 16.94 nie awansował do ścisłego finału i ostatecznie został sklasyfikowany na 10 miejscu.

Mariola Kłopotowska-Sawa (WLKS) walczyła na dystansie 3000 m. Mimo osiągnięcia rekordu życiowego (10.15,31) zajęła szesnaste miejsce.

Warto przypomnieć, że w rozegranych przed trzema tygodniami w Rzeszowie halowych mistrzostwach Polski w kat. U-18 i U-20, o medale w ramach mistrzostw Polski seniorek wyjątkowo walczyły chodziarki (w terminie HMP seniorów, zaplanowano drużynowe mistrzostwa świata w chodzie sportowym). Srebrny medal mistrzostw Polski w chodzie na 3000 m wywalczyła wówczas Olga Niedziałek (WLKS).