Przełamanie w świetnym stylu

KPS Siedlce w meczu 29 kolejki Tauron I ligi pokonał Chrobrego Głogów 3:0.

Dla KPSu Siedlce był to drugi mecz w przeciągu trzech dni. W piątek podopieczni Mateusza Grabdy przegrali na wyjeździe z Visłą Bydgoszcz. Siedlczanie mogli mieć olbrzymi niedosyt, gdy w czwartym secie prowadzili już 23:15, a ostatecznie przegrali 23:25 i cały mecz 1:3.

W niedzielę siatkarze KPS mieli łatwiejsze zadanie, gdyż w meczu rozgrywanym awansem, rywalem siedlczan był Chrobry Głogów. W porównaniu z piątkowym meczem, trener ekipy z Mazowsza dokonał jednej zmiany w pierwszej szóstce. Za Filipa Frankowskiego wskoczył Damian Dobosz, który miał duży wkład w zwycięstwo.

Siedlczanie zaczęli ten mecz bardzo dobrze i po kilku minutach prowadzili 14:9. Zespół z Głogowa do walki poderwał Stanisław Wawrzyńczyk 14:15. Od tego momentu do końca toczyła się zacięta walka punkt za punkt. Wojnę nerwów w końcówce lepiej wytrzymali siedlczanie. Najpierw skutecznym atakiem ze środka popisał się Adrian Markiewicz, a chwilę później z lewego skrzydła zapunktował Damian Dobosz.

W drugiej partii KPS wypracował kilku punktowe prowadzenie przy zagrywkach Radosława Nowaka (13:9). Potem jednak nastąpił przestój w grze, który mógł okazać się kosztowny (14:14). Po przerwie dla trenera Mateusza Grabdy, dwa punkty z zagrywki zdobył Dobosz, który poderwał drużynę do walki. Ostatecznie siedlczanie wygrali tę część gry do 21.

Rozpędzeni siatkarze KPS w trzecim secie poszli za ciosem. Początkowo walka toczyła się punkt za punkt, jednak od stanu 18:18, w pełni dominowali już goście z Siedlec. Najwięcej punktów w całym meczu zdobył Adam Lorenc – 20, który zgarnął także statuetkę MVP.

06.03.22, 17:00 – Głogów

Tauron I liga: Chrobry Głogów – KPS Siedlce 0:3 (27:29, 21:25, 22:25)

KPS: 3. Radosław Nowak, 4. Adrian Markiewicz, 6. Adam Lorenc, 7. Damian Dobosz, 15. Mariusz Magnuszewski, 23. Wiktor Mielczarek i 16. Patryk Waloch (libero) oraz 1. Filip Frankowski

MVP: Adam Lorenc