wtorek, 19 marca 2024r.

WLKS drugi w klasyfikacji mistrzostw

5 marca w Siedlcach odbyły się Otwarte Mistrzostwa Powiatu Siedleckiego w ponoszeniu ciężarów.

Zmagania juniorek do 17 lat zostały zdominowane przez sztangistki WLKS. Złota zdobyły: Klaudia Idziak (kat. 45 kg), Ewelina Obłoza (71 kg), oraz Zofia Żydak (81 kg). Julia Sawicka była druga w kat. +81 kg, zaś Hasmik Simonyan zajęła tę samą lokatę w kat. 55 kg. We współzawodnictwie juniorek do lat 20 było równie dobrze. Złote medale wywalczyły Oliwia Dang (64 kg), Weronika Gałecka (76 kg), Olga Komorowska (81 kg) oraz Weronika Nowak (kat. 87 kg). Zuzanna Karpowicz była druga w kat. 64 kg.

W rywalizacji juniorów do 20 lat WLKS mógł radować się jednym złotym krążkiem. Damian Dmowski był najlepszy w kat. 102 kg. Konrad Romańczuk zajął drugą pozycję w kat. 89 kg. Trzecie miejsca przypadły Bartłomiejowi Pazurze (81 kg) oraz Szymonowi Łęczyckiemu (+109 kg).

Jak poradzili sobie juniorzy do 17 lat? Dawid Czorniej był trzeci w kat. 49 kg. Jacek Szulski (55 kg) uplasował się na drugiej pozycji. To samo miejsce na podium zajął Natan Dusza, tyle że w kategorii +102 kg.

W klasyfikacji drużynowej WLKS ustąpił miejsca jedynie Mazovii Ciechanów.