czwartek, 18 kwietnia 2024r.

Bezcenne zwycięstwo we Wrocławiu

KPS Siedlce po raz drugi w tym sezonie pokonał Gwardię Wrocław. W piątek podopieczni Mateusza Grabdy wygrali 3:2.

Siedlczanie w poprzednim tygodniu rozegrali dwa wyjazdowe spotkania. W pierwszym przegrali z Visłą Bydgoszcz (1:3), a w drugim pokonali Chrobrego Głogów (3:0). Siatkarze KPS wciąż są w czołówce Tauron I ligi, jednak w piątek czekał ich trudny pojedynek na wyjeździe z Gwardią Wrocław.

Na papierze Gwardia ma jeden z najmocniejszych zespołów w lidze, jednak drużyna z Wrocławia z pewnością nie gra na miarę potencjału. Ten fakt chciał wykorzystać KPS, który w pierwszym secie nie wykorzystał swojej szansy. Przyjezdni prowadzili 18:16, jednak od tego momentu nastąpił przestój w grze siedlczan. KPS miał problemy z przyjęciem zagrywek Mateusza Frąca i ostatecznie przegrał 20:25.

Dużo lepiej było w kolejnych partiach. Co prawda drugiego seta lepiej rozpoczęli gospodarze (3:0, 7:3), jednak siedlczanie pokazali charakter. Przegrywali już 22:24, jednak potrafili odrobić straty. Najpierw skutecznym atakiem popisał się Adam Lorenc, a chwilę później z piłki przechodzącej pewnie zaatakował Adrian Markiewicz.

Zwycięstwo w drugim secie dodało pewności siedlczanom, którzy w trzeciej odsłonie zagrali znakomicie. Duże trudności swoim serwisem Gwadzistom sprawił rozgrywający Mariusz Magnuszewski. KPS szybko wypracował wyraźne prowadzenie, które utrzymał do końca seta.

Podopieczni Mateusza Grabdy nie poszli za ciosem w czwartym secie. Wynik długo oscylował wokół remisu, jednak w końcówce gospodarze odjechali siedlczanom (25:19). Piąty set był już próbą nerwów. Tie-break zaczął się od równej gry, jednak w kluczowym momencie KPS włączył piąty bieg.

Kolejny mecz siedlczanie rozegrają już w środę. Podopieczni Mateusza Grabdy we własnej hali podejmować będą Lechię Tomaszów Mazowiecki. Początek spotkania o godz. 17:00.

11.03.22, 18:00 – Wrocław

Tauron I liga: Gwardia Wrocław – KPS Siedlce 2:3 (25:20, 24:26, 17:25, 25:19, 12:15)

KPS: 1. Filip Frankowski, 3. Radosław Nowak, 4. Adrian Markiewicz, 6. Adam Lorenc, 7. Damian Dobosz, 15. Mariusz Magnuszewski i 16. Patryk Waloch (libero) oraz 2. Mateusz Borkowski, 8. Dawid Pawlun, 23. Wiktor Mielczarek

MVP: Adam Lorenc