100 meczów na 100-lecie #84: Mazovia Mińsk Mazowiecki – Victoria Sulejówek

Victoria Sulejówek potwierdziła rządy w powiecie mińskim.

Mazovia źle weszła w mecz. Już w 6 minucie gospodarze sprokurowali rzut karny, który został wykorzystany przez Bartłomieja Szulima. W 13 minucie Jan Dźwigała doszedł do niezłej sytuacji, ale uderzył nad poprzeczką. Po kwadransie powinno być 1:1. Wojciech Wocial precyzyjnie dośrodkował na głowę Krystiana Przyborowskiego, który skierował piłkę w środek bramki. Borys Kwiatkowski poradził sobie z tym strzałem. Golkiper Victorii miał jeszcze kilka okazji do wykazania się w pierwszej połowie, ale nie były to uderzenia najwyższej próby. Do przerwie było 1:0 dla Victorii.

Po przerwie dobrej okazji na wyrównanie nie wykorzystał Igor Krasznewśkyj. Victoria była zdecydowanie bardziej konkretna. Po godzinie podanie Szulima na bramkę zamienił Maciej Wilanowski. W rundzie jesiennej Mazovia prowadziła 2:0 z rywalem zza miedzy, ale roztrwoniła przewagę i przegrała 2:3. Victoria nie powtórzyła jej błędów. W ostatniej minucie rezerwowy Julian Świątek ustalił wynik na 3:0.

13.03.22, 14:00 – Mińsk Mazowiecki

forBET IV liga: Mazovia Mińsk Mazowiecki – Victoria Sulejówek 0:3 (0:1)

Bramki: Bartłomiej Szulim 7 k, Maciej Wilanowski 60, Julian Świątek 90

Mazovia: 1. Dominik Pusek – 29. Oliwier Jurczak (81, 80. Mateusz Bienias), 11. Rafał Słowik, 3. Norbert Jędrzejczyk, 13. Michał Markiewicz (61, 20. Bartosz Malesa) – 17. Łukasz Puciłowski, 15. Mateusz Pędowski (61, 18.Hubert Kąca), 5. Krystian Przyborowski, 10. Wojciech Wocial, 77. Igor Krasznewśkyj – 19. Michał Bondara

Victoria: 22. Borys Kwiatkowski – 25. Patryk Wielgosz, 6. Rafał Dębski, 5. Mateusz Domżalski, 21. Bartłomiej Gromek (89, 44. Stanisław Ławcewicz-Musialik) – 19. Konrad Śliwka (72, 99. Patryk Szeliga), 23. Sebastian Pindor, 15. Maciej Wilanowski (90+, 7. Kacper Jarosz), 11. Jakub Czarnecki (78, 17. Boran Abdioglu) – 10. Jan Dźwigała (78, 20. Sebastian Rak), 8. Bartłomiej Szulim (68, 9. Julian Świątek)

Żółte kartki: Michał Bondara 51, Igor Krasznewśkyj 59, Hubert Kąca 68 – Jan Dźwigała 53, Jakub Czarnecki 67