Domowa niemoc Basketu trwa (fotogaleria)

W trzecim domowym meczu w grupie mistrzowskiej Basket Siedlce doznał trzeciej porażki.

Nie udało się siedlczanom zrewanżować AZS Politechnika Warszawska za porażkę z pierwszej rundy. W trzeciej kwarcie siedlczanie wypracowali kilkunastopunktową przewagę, ale nie zdołali jej obronić w ostatniej odsłonie meczu.

W mecz lepiej weszli goście z Warszawy. Po trójce Dawida Kołodzińskiego siedlczanie przechylili szalę na swoją korzyść. Prowadzenie 8:7 było jednak jedynym i ostatnim prowadzeniem gospodarzy w pierwszej przegranej 18:24 kwarcie. Druga ćwiartka była zdecydowanie lepsza w wykonaniu Basketu, który na przerwę schodził przy korzystnym dla siebie rezultacie 41:40. Trzecia kwarta była równie dobra, albo i lepsza. Drużyna Rafała Sobiły prowadziła 66:57 przed ostatnimi 10 minutami. AZS PW gonił wynik, gonił, i dogonił (81:81). W końcówce goście ze stolicy byli skuteczniejsi i wygrali 87:83.

Ostatnia okazja do przełamania domowej niemocy nadarzy się 27 marca, kiedy do Siedlec zawita KS Mexum Grójec.

13.03.22, 17:00 – Siedlce (hala ZSP nr 3)

III liga: UKS Basket Siedlce – AZS Politechnika Warszawska 83:87 (18:24, 23:16, 25:17, 17:30)

Basket: 15. Dawid Kołodziński 27, 5. Sławomir Wasilewski 17, 7. Michał Szarek 10, 4. Błażej Grochowski 6, 14. Jan Lipiński 6, 11. Krzysztof Kania 6, 8. Kamil Kalicki 5, 13. Michał Borkowski 2, 9. Tomasz Gustołek 2, 10. Tomasz Wróbel 2