Twierdza Siedlce niezdobyta (fotogaleria)

KPS Siedlce w 2022 roku jeszcze nie przegrał we własnej hali. W środę w meczu awansem podopieczni Mateusza Grabdy pokonali Lechię Tomaszów Mazowiecki 3:0.

W ostatnich meczach KPS Siedlce spisuje się bardzo dobrze. Siedlczanie podnieśli się po porażce w Bydgoszczy i odnieśli dwa wyjazdowe zwycięstwa: z Chrobrym Głogów (3:0) i Gwardią Wrocław (3:2). W środę w meczu rozgrywanym awansem rywalem KPS była Lechia Tomaszów Mazowiecki, czyli jeden z rywali do zajęcia czwartego miejsca w rundzie zasadniczej.

W środę siedlczanie zrewanżowali się Lechii za porażkę w pierwszej rundzie. W pierwszym secie kontrolowali przebieg wydarzeń. Świetnie pojedynek rozpoczął Wiktor Mielczarek, a decydujący punkt dla gospodarzy zdobył Radosław Nowak.

Przełomowy dla losów spotkania okazał się drugi set. To był prawdziwy rollercoaster, na szczęście z happy-endem dla siedlczan. Gospodarze w pewnym momencie prowadzili już 17:13, jednak zaczęli popełniać proste błędy i kilka minut później było już 22:20 dla Lechii. Miejscowi odrobili straty i doprowadzili do gry na przewagi. Obronili sześć piłek setowych, a w ataku niezawodny był Adam Lorenc.

Ostatecznie drugi set padł łupem siedlczan 36:34. Rozpędzeni gospodarze poszli za ciosem i w trzecim secie pokazali swoją wyższość. Szybko wyszli na prowadzenie 4:0. Lechia walczyła, jednak od połowy seta siedlczanie nie pozostawili już złudzeń rywalom.

W najbliższej kolejce KPS Siedlce zagra na wyjeździe z Norwidem Częstochowa. Początek meczu w sobotę o godz. 17:00.

16.03.22, 17:00 – Siedlce (hala ARMS)

Tauron I liga: KPS Siedlce – Lechia Tomaszów Mazowiecki 3:0 (25:22, 36:34, 25:20)

KPS: 3. Radosław Nowak, 4. Adrian Markiewicz, 6. Adam Lorenc, 7. Damian Dobosz, 15. Mariusz Magnuszewski, 23. Wiktor Mielczarek i 16. Patryk Waloch (libero) oraz 2. Mateusz Borkowski, 10. Michał Gołębiowski

MVP: Wiktor Mielczarek