Niewykorzystana szansa KPS

Koniec dobrej passy KPS Siedlce. Podopieczni Mateusza Grabdy w 26. kolejce Tauron I ligi przegrali z Norwidem Częstochowa 2:3.

Przed sobotnim meczem KPS z dorobkiem 51 punktów zajmował czwarte miejsce w tabeli. Siedlczanie walczą o jak najlepsze rozstawienie w najważniejszej części sezonu, dlatego każde zwycięstwo jest dla nich na wagę złota. W środę podopieczni Mateusza Grabdy pokonali Lechię Tomaszów Mazowiecki 3:0. W sobotę z kolei rywalem KPS był Norwid Częstochowa, z którym siedlczanie mieli rachunki do wyrównania. W pierwszym meczu częstochowianie wygrali w Siedlcach 3:2.

To był bardzo trudny mecz dla KPS. Żadna z drużyn nie potrafiła utrzymać równej gry przed dwa kolejne sety. W pierwszym całkowicie dominowali gospodarze. Siedlczanie mieli ogromne problemy z przyjęciem, przez co męczyli się w pierwszej akcji. Na zagrywce skuteczny był Krzysztof Gibek, który umiejętnie punktował przyjezdnych.

W końcówce pierwszego seta siedlczanie zagrali grać już zdecydowanie lepiej, co miało swoje przełożenie na drugą partię. Podopieczni Grabdy zagrali odważniej i byli dużo bardziej zdeterminowani. Popełniali mniej błędów w przyjęciu i byli skuteczni w ataku. W końcówce zadziałał także skuteczny blok.

KPS przejął kontrolę nad spotkaniem, jednak kilka minut później całkowicie ją stracił. Siedlczanie trzeciego seta rozpoczęli bardzo słabo i tak go też skończyli. Mnożyły się proste błędy, szczególnie w przyjęciu. Na szczęście w tym meczu suma szczęścia wynosiła „0”, dlatego w kolejnej partii to KPS znów wiódł prym w Częstochowie.

Po dwóch godzinach gry o zwycięstwie miał zdecydować tie-break. Początkowo siedlczanie prowadzili 4:3, jednak wtedy siatkarze KPS popełnili trzy błędy, których mogli uniknąć. Ostatecznie dwa punkty zostały w Częstochowie, a siedlczanie zdobyli jeden.

19.03.22, 17:00 – Częstochowa

Tauron I liga: Norwid Częstochowa – KPS Siedlce 3:2 (25:18, 19:25, 25:13, 20:25, 15:13)

KPS: 3. Radosław Nowak, 4. Adrian Markiewicz, 6. Adam Lorenc, 7. Damian Dobosz, 15. Mariusz Magnuszewski, 23. Wiktor Mielczarek i 16. Patryk Waloch (libero) oraz 1. Filip Frankowski 2. Mateusz Borkowski, 10. Michał Gołębiowski, 84. Bartosz Michalak

MVP: Bartosz Olczyk