Bolesna porażka z Belgią. Grali siedlczanie

Reprezentacja Polski przegrała 11:41 z Belgią w meczu Rugby Europe Trophy.

Biało-czerwoni zaczęli mecz odważnie, jednak Czerwone Diabły szybko przejęły kontrolę nad meczem. Na półmetku rywalizacji było 22:6 dla Belgów. W drugiej połowie cudu nie było. Podopieczni Chrisa Hitta przegrali 11:41.

W wyjściowej piętnastce reprezentacji Polski wyszli Krystian Olejek i Łukasz Korneć. Ten pierwszy spędził na murawie 68 minut, zaś debiutant rozegrał cały mecz i zanotował jedyne przyłożenie dla biało-czerwonych w tym meczu.

Po porażce kadra Hitta spadła na drugie miejsce w tabeli. 9 kwietnia Polska zagra w Gdyni z Litwą. Aby awansować do Rugby Europe Championship musi wygrać z bonusem.

19.03.22, 15:00 – Bruksela

RET: Belgia – Polska 41:11 (22:6)

Punkty: Basile Poupaert 10 (2 P), Dazzy Cornez 9 (P, 2pd), Alan Williams 7 (2 pd, K), Viktor Pazgrat 5 (P), Maximilien Hendrickx 5 (P), Matias Remue 5 (P) – Łukasz Korneć 5 (P), Wojciech Piotrowicz 3 (K), Ross Cooke 3 (K)

Polska: Thomas Fidler (68 Quentin Cieslinski), Grzegorz Buczek (55 Michał Gadomski), Craig Bachurzewski (60 Radosław Bysewski), Edward Krawiecki, Seydak Ronan, Krystian Olejek (68 Max Loboda), Aleksander Nowicki, Jan Cal, Dawid Plichta (55 Sam Stelmaszek), Wojciech Piotrowicz (25 Jędrzej Nowicki, 69 George Sweetman), Ross Cooke, Siokivaha Taufui Halaifuana, Michal Haznar, Łukasz Korneć, Patryk Reksulak

źródło: własne / PZRugby; foto: Wojciech Szymański / Polski Związek Rugby