Wektra wypunktowała Kosovię

Po blisko czterech miesiącach do gry powróciła siedlecka okręgówka. Co wydarzyło się w pierwszej kolejce po wiosennej przerwie?

Pewne zwycięstwo z Hutnikiem zanotował lider z Siennicy. Fenix wygrał 4:0 i na dobrą sprawę na nic nie pozwolił rywalom w ofensywie. Peleton również nie zawiódł – rezerwy Mazovii rozbiły Poloneza 11:0, zaś Orzeł zwyciężył 5:1 w derbach z Wilgą Miastków Kościelny.

Wektra rozpoczęła wiosnę od wygranej 3:1 z Kosovią. Mecz ustawiła szybka bramka Jakuba Bobryka, który wykorzystał nieporozumienie w szeregach kosowskiej defensywy. W pierwszej połowie – pomimo przewagi teamu ze Zbuczyna – Kosovia mogła doprowadzić do wyrównania, ale zmarnowała sytuację sam na sam. Po przerwie Jakub Bobryk skompletował dublet po szybko rozegranym rzucie wolnym z Miłoszem Lubelskim. Na 3:0 trafił Damian Golec, który wykończył akcję Jakuba Bobryka. Kosovię stać było jedynie na honorowego gola, którego po rzucie wolnym i wynikłym zamieszaniu strzelił Mateusz Steć. Warto dodać, że w barwach Wektry zaprezentowało się dziewięciu młodzieżowców, wszyscy są wychowankami klubu.

Nieudany debiut na ławce Jastrzębia Żeliszew zaliczył Paweł Marchel. Jego podopieczni przegrali 0:1 na trudnym terenie w Jabłonnie Lackiej. Jastrząb był o minuty od wywiezienia bezbramkowego remisu, jednak w końcówce zabrakło koncentracji. Kolektyw Oleśnica wyraźnie przegrał w Małkini Górnej. Już po kwadransie było 3:0 dla MKS, a skończyło się 5:0.

W następnej kolejce Kolektyw sprawdzi możliwości Wektry. Mecz zostanie rozegrany 27 marca o 15:30. Z kolei Jastrząb dokładnie 24 godziny wcześniej rozpocznie domowy mecz z MKS Małkinia.

Wyniki 16 kolejki

Czarni Węgrów – Watra Mrozy 1:0 (Michał Sakowski 74)

Fenix Siennica – Hutnik Huta Czechy 4:0 (Piotr Markowski 39, Dariusz Osica 45, Kacper Piętka 69, Filip Zięba 84)

Jabłonianka Jabłonna Lacka – Jastrząb Żeliszew 1:0 (Patryk Wyrozębski 88)

Jastrząb: Daniel Pazdyga – Krystian Rytel (68 Maciej Pazdyga), Cezary Roman, Paweł Marchel, Mateusz Stankiewicz (70 Jakub Grzebieliszewski) – Gabriel Konopka, Michał Mularczyk, Radosław Szeląg (80 Mariusz Olszewski), Marcin Kuć, Łukasz Krasnodębski – Dorian Zając

Mazovia II Mińsk Mazowiecki – Polonez Mordy 11:0 (Jakub Zatorski 4, Bartosz Sekular 5, 44, Alan Gańko 6, 30, 37, 57, 89, Damian Budkiewicz 22, Aleksander Dzięcielski 49, 61)

MKS Małkinia – Kolektyw Oleśnica 5:0 (Adam Najgrodzki 7, Marcin Kraszewski 13, Marcin Sadowski 14, Michał Zawistowski 39, 50)

Kolektyw: Wojciech Jajszczak (66 Przemysław Stosio) – Piotr Adamiak, Mariusz Rogala I, Jakub Mielcarz (66 Sylwester Pycek), Kamil Komar – Paweł Rogala, Kamil Stanisławowski, Michał Lewandowski (53 Patryk Osiak), Marcin Pilich, Adrian Czajka – Mariusz Paudyna

Wektra Zbuczyn – Kosovia Kosów Lacki 3:1 (Jakub Bobryk 2, 54, Damian Golec 69 – Mateusz Steć 83)

Wektra: Damian Krasuski – Jakub Grodzicki, Emil Michalak, Dominik Piekutowski, Kamil Bobryk – Jakub Rzewuski (90+1 Bartosz Chomka), Kamil Golec (77 Bartosz Wierzejski), Przemysław Jasiński (73 Dominik Bogusz), Miłosz Lubelski (80 Krystian Musiejczuk), Damian Golec (70 Damian Prokurat) – Jakub Bobryk (82 Mateusz Tyszkiewicz)

Wilga Miastków Kościelny – Orzeł Unin 1:5 (Jakub Biedrzycki 62 – Szymon Zowczak 7, Bartłomiej Szczęśniak 14, 77, Krystian Parzyszek 74, Piotr Poszytek 86)

Zryw Sobolew – Sęp Żelechów 2:4 (Marek Górski 60, Maksymilian Pielak 74 – Maciej Parzyszek 9, Michał Licbarski 67, Albert Bożek 87, Damian Grzyb 90+1)