wtorek, 23 kwietnia 2024r.

Rezerwy KPS lepsze w meczu na szczycie

KPS II Siedlce wygrał 3:2 z KS Halinów w meczu na szczycie IV ligi.

Pierwotnie mecz KPS II z KS Halinów miał odbyć się w połowie stycznia, jednak został odwołany i przełożony. Wreszcie 24 marca doszło do nadrobienia zaległości pomiędzy liderem i wiceliderem. Warto też dodać, że KPS II jedyną porażkę w trwającym sezonie poniósł w Halinowie.

Od pierwszej partii siedlczanie dążyli do zrewanżowania się rywalom. Pomimo tego, że Paweł Bieliński nie mógł skorzystać z optymalnego zestawienia to KPS II objął prowadzenie 15:6. Goście z Halinowa poprawili się w dalszej części seta, ale i tak przegrali. Początek kolejnej odsłony meczu wskazywał na podobny scenariusz. Tymczasem to siatkarze wicelidera wygrali na przewagi i doprowadzili do remisu. Mało tego, historia powtórzyła się w trzecim secie.

KPS II po raz pierwszy od dawna znalazł się pod ścianą. Siedlczanie nie dali się jednak rozstrzelać tylko włączyli piąty bieg. W czwartym i piątym secie KS Halinów łącznie uzbierał 25 punktów. KPS II wygrał 3:2 i umocnił się na pozycji lidera.

27 marca o 19:00 KPS II podejmie SPS Konstancin.

24.03.22, 20:00 – Siedlce (hala ARMS)

IV liga: KPS II Siedlce – KS Halinów 3:2 (25:16, 24:26, 23:25, 25:14, 25:11)

KPS II: 4. Marcin Kuźniarski, 5. Lech Bieliński, 7. Michał Wróbel, 9. Piotr Truszkowski, 27. Rafał Protasiuk, 77. Łukasz Jastrzębski i 88. Kamil Zbucki (libero) oraz 19. Mateusz Ogrodniczuk, 22. Piotr Ornoch