czwartek, 18 kwietnia 2024r.

Bezbłędni u siebie. Zwycięstwo z Avią (fotogaleria)

W meczu 27 kolejki I ligi KPS Siedlce pokonał Avię Świdnik 3:0. Dla siedlczan było to ostatnie spotkanie w rundzie zasadniczej przed własną publicznością.

Siedlczanie w 2022 roku doskonale spisują się przed własną publicznością. W ostatnich tygodniach pokonali m.in MKS Będzin, Lechię Tomaszów Mazowiecki czy Krispol Września. W sobotę rywalem podopiecznych Mateusza Grabdy była Avia Świdnik, z którą w pierwszej rundzie rozgrywek KPS przegrał na wyjeździe 2:3. Trenerem zespołu ze Świdnika jest dobrze znany w Siedlcach Witold Chwastyniak.

KPS rozpoczął ten mecz znakomicie. Świetnie funkcjonowało przyjęcie, a nie do zatrzymania w ataku był Filip Frankowski, który w pierwszym secie zdobył sześć punktów. Siedlczanie szybko wypracowali sobie większe prowadzenie, które utrzymali do końca partii.

Pierwsze problemy siedlczan zaczęły się w drugim secie. Podopieczni Grabdy nieco spuścili z tonu i zaczęli popełniać błędy w ataku. W pewnym momencie gospodarze byli w dużych tarapatach, bowiem w końcówce przegrywali 18:21. Kapitalną zmianę dał jednak Mateusz Borkowski, który mocnymi zagrywkami odmienił losy seta.

Najbardziej wyrównany był trzeci set, który rozstrzygnął się w grze na przewagi. Początkowo dzięki zagrywkom Wiktora Mielczarka, KPS prowadził już 13:10. Gospodarze wypuścili jednak prowadzenie z rąk i w końcówce świdniczanie prowadzili 22:20. Zawodnicy z Siedlec zachowali jednak stalowe nerwy. Najpierw skutecznym atakiem popisał się Adam Lorenc, a chwilę później błąd w ataku popełnił Przemysław Toma.

Ostatni mecz rundy zasadniczej siedlczanie rozegrają drugiego kwietnia. W sobotę na wyjeździe siatkarze KPS zmierzą się z Mickiewiczem Kluczbork. Początek meczu o godz. 18.00.

26.03.22, 17:00 – Siedlce (hala ARMS)

Tauron I liga: KPS Siedlce – Avia Świdnik 3:0 (25:18, 25:22, 28:26)

KPS: 1. Filip Frankowski, 3. Radosław Nowak, 4. Adrian Markiewicz, 6. Adam Lorenc, 7. Damian Dobosz, 15. Mariusz Magnuszewski i 16. Patryk Waloch (libero) oraz 2. Mateusz Borkowski, 8. Dawid Pawlun, 23. Wiktor Mielczarek i 11. Adrian Potera (libero)

MVP: Adam Lorenc