100 meczów na 100-lecie #86: Polonez Mordy – Jabłonianka Jabłonna Lacka (fotogaleria)

Zmagający się z problemami kadrowymi Polonez Mordy przegrał 0:1 z wyżej notowaną Jabłonianką Jabłonna Lacka.

Jabłonianka przyjechała do Mordów bez kilku podstawowych zawodników. Co ma jednak powiedzieć Polonez, który miał w protokole meczowym zaledwie 12 nazwisk, a wiosnę zaczął od dwucyfrowej porażki w Mińsku Mazowieckim.

O pierwszej połowie można tyle powiedzieć, że się odbyła. Jabłonianka miał przewagę, stworzyła kilka sytuacja, lecz była nieskuteczna. Polonez spowalniał mecz jak tylko mógł, a goście z powiatu sokołowskiego długimi fragmentami dopasowywali się do sposobu gry rywala.

Po bezbramkowej połowie i przerwie Jabłonianka zaczęła odważniej atakować. Na wymierne efekty trzeba było poczekać do ostatniego kwadransa. W 76 minucie Maciej Ołtarzewski nie wykorzystał rzutu karnego. Obrońca Jabłonianki zrehabilitował się w kilka chwil później, kiedy został w polu karnym po rozegraniu rzutu rożnego i zamienił na bramkę dośrodkowanie Piotra Krysińskiego. To był gol warty trzy punkty.

2 kwietnia o 16:00 Polonez zagra na wyjeździe z MKS Małkinia, zaś Jabłonianka o 13:00 rozpocznie domowy bój z Czarnymi Węgrów.

27.03.22, 13:00 – Mordy

Liga okręgowa: Polonez Mordy – Jabłonianka Jabłonna Lacka 0:1 (0:0)

Bramka: Maciej Ołtarzewski 80

W 76 minucie Maciej Ołtarzewski (Jabłonianka) nie wykorzystał rzutu karnego (strzelił obok bramki).

Polonez: 1. Jacek Kozaczyński – 4. Kacper Głuchowski, 12. Mateusz Michalak, 5. Ariel Mysłowski, 3. Paweł Nawrocki – 24. Tomasz Kaczorek, 23. Paweł Stępień, 8. Karol Karpiniuk, 9. Marcin Izdebski, 11. Michał Barszcz – 6. Piotr Karniszewski

Jabłonianka: 12. Przemysław Wrzosek – 4. Mateusz Rozbicki, 8. Maciej Ołtarzewski, 11. Karol Przybyszewski, 6. Rafał Świnarski – 13. Cezary Cydejko (56, 3. Nikodem Zdunek), 16. Mateusz Zawadzki, 14. Daniel Klimczuk (79, 5. Damian Kiełek), 10. Grzegorz Przesmycki, 9. Piotr Domański (90+2, 19. Łukasz Arczewski) – 20. Piotr Krysiński

Żółte kartki: Mateusz Michalak 59, Karol Karpiniuk 65

Sędzia: Marcin Sokołowski (Siedlce)