100 meczów na 100-lecie #87: Kolektyw Oleśnica – Wektra Zbuczyn (fotogaleria)

Wektra Zbuczyn wygrała 1:0 z Kolektywem Oleśnica. Bohaterem spotkania został grający trener zwycięzców Damian Krasuski, który obronił dwie jedenastki.

Przed meczem humory były dobre, choć w roli faworyta do spotkania przystępowała Wektra, która zaczęła wiosnę od wygranej 3:1 z Kosovią Kosów Lacki. Tymczasem Kolektyw chciał odkupić winy po wysokiej porażce z MKS Małkinia.

Spotkanie było okazją do spotkania wójtów: gminy Wodynie Wojciecha Klepackiego oraz gminy Zbuczyn Huberta Pasiaka.

Pierwsza połowa nie przejdzie do annałów siedleckiego futbolu. Najbliżej przełamania bramkowego impasu był Emil Michalak. Środkowego obrońcy Wektra piłka co rusz szukała po centrach ze stałych fragmentów gry. Żaden jednak nie przyniósł powodzenia. W 36 minucie Damian Prokurat uderzył z dystansu, ale piłka powędrowała nad poprzeczką. Do przerwy było 0:0.

Emocje zaczęły się po przerwie. Wektra przycisnęła i w 60 minucie dopięła swego. Po dalekim podaniu Michalaka błąd popełnił Mariusz Rogala II, piłkę przejął Jakub Bobryk i umieścił piłkę w siatce. Podrażniony Kolektyw ruszył do odrabiania strat. Mogło to się udać w 64 minucie, ale Damian Krasuski obronił jedenastkę egzekwowaną przez Kamila Stanisławowskiego. W pojedynku grających trenerów górą był golkiper. Niespełna kwadrans później Kolektyw miał kolejny rzut karny. Tym razem w rolę wykonawcy wcielił się Adrian Czajka. Choć strzelił w innym kierunku niż poprzednik to nie zdołał pokonać Krasuskiego.

3 kwietnia o 16:30 Kolektyw poszuka przełamania w domowym meczu z Wilgą Miastków Kościelny. Dokładnie dzień wcześniej Wektra podejmie Jastrzębia Żeliszew.

27.03.22, 15:00 – Oleśnica

Liga okręgowa: Kolektyw Oleśnica – Wektra Zbuczyn 0:1 (0:0)

Bramka: Jakub Bobryk 60

W 64 minucie Kamil Stanisławowski (Kolektyw) nie wykorzystał rzutu karnego (Damian Krasuski obronił).

W 78 minucie Adrian Czajka (Kolektyw) nie wykorzystał rzutu karnego (Damian Krasuski obronił).

Kolektyw: 81. Wojciech Jajszczak – 16. Mariusz Paudyna, 2. Kacper Adamiak, 15. Mariusz Rogala II, 5. Kamil Komar – 7. Marcin Pilich (66, 21. Mariusz Rogala I), 22. Paweł Rogala, 10. Kamil Stanisławowski, 18. Michał Lewandowski (75, 30. Jakub Mielcarz), 6. Dominik Szostek – 3. Adrian Czajka

Wektra: 91. Damian Krasuski – 18. Jakub Grodzicki, 2. Mateusz Tyszkiewicz (71, 29. Dominik Bogusz) 24. Emil Michalak, 33. Kamil Bobryk – 11. Jakub Rzewuski (90+1, 14. Bartosz Chomka), 3. Kamil Golec, 6. Damian Prokurat (56, 19. Przemysław Jasiński), 7. Miłosz Lubelski, 27. Krystian Musiejczuk (46, 5. Damian Golec) – 25. Jakub Bobryk (84, 31. Tomasz Niedziałek)

Żółte kartki: Kamil Stanisławowski 14, Kamil Komar 85, Mariusz Paudyna 87 – Damian Golec 78, Kamil Golec 88

Sędzia: Rafał Kaim (Siedlce)