100 meczów na 100-lecie #88: ŁDK Łosice – Tęcza Stanisławów (fotogaleria)

Zespół ŁDK Łosice pokonał Tęczę Stanisławów 6:1 w pierwszej kolejce rundy wiosennej w ramach rozgrywek siedleckiej klasy A.

Goście ze Stanisławowa wybrali się do Łosic z nadzieją podtrzymania zapoczątkowanej jesienią passy, na liczniku której znajdowało się pięć kolejnych zwycięstw. Gospodarze będący liderem rozgrywek, planowali zainaugurować rundę z przytupem, utrzymując tym samym bezpieczny dystans do grupy zespołów zainteresowanych bezpośrednim awansem.

Pierwsze piętnąscie minut przebiegało ze wskazaniem na przyjezdnych. Okazji do zdobycia prowadzenia szukali Adrian Pazura i Bartłomiej Kielczyk. Po pierwszej bramce Kacpra Wyrzykowskiego wykorzystującego zagranie Pawła Sawtyruka, gospodarze złapali wiatr w żagle i przejęli kontrolę nad meczem. Pięć minut później Wyrzykowski niemal w identyczny sposób strzelił kolejną bramkę, tym razem podawał mu Maciej Szpura. W 36 minucie Wyrzykowski wyłożył Szpurze piłkę na drugi metr, a ten z łatwością ustalił trzybramkowe prowadzenie.

Po przerwie piłkarze Tęczy zaczęli atakować odważniej, ale wciąż odbijali się od ściany. W 61 minucie kontrę wyprowadził Sawtyruk i uruchomił podaniem wybiegającego w tempo Szpurę. Napastnik ŁDK minął Marcina Milerskiego i z ostrego kąta trafił do pustej bramki Stanisławowa. Pięciociobramkowe prowadzenie ustalił Łukasz Naumiuk, który popisał się strzałem nie do obrony z około 30 metrów, po drodze obijając piłką słupek bezradnego bramkarza przyjezdnych. Hat-tricka skompletował Wyrzykowski, który dobił piłkę sparowaną przez Milerskiego, po nieprzyjemnym strzale Michała Niciporuka. Chwilową dekoncentrację obrony gospodarzy wykorzystał w 74 minucie Łukasz Glanowski, który obsłużony podaniem z głębi pola, nie dał się złapać na spalonego i w sytuacji sam na sam pokonał na raty Filipa Podlipniaka.

W sobotę 2 Kwietnia o 15:30 Tęcza Stanisławów podejmie na własnym obiekcie Miedzankę Miedzna. Dzień później o godzinie 16, piłkarze Jacka Izdebskiego zmierzą się na wyjeździe z LKS Ostrówek.

27.03.22, 15:00 – Łosice

Klasa A: ŁDK Łosice – Tęcza Stanisławów 6:1 (3:0)

Bramki: Kacper Wyrzykowski 23, 28, 72, Maciej Szpura 36, 61, Łukasz Naumiuk 66 – Łukasz Glanowski 74

ŁDK: 1. Filip Podlipniak (81, 12. Piotr Jaszczuk) – 10. Jakub Podlipniak, 5. Przemysław Radziwonka, 6. Mariusz Szupiluk, 13. Jakub Głuchowski (70, 22. Kajetan Rosiak) – 11. Kacper Wyrzykowski (77, 18. Demianiuk Artur), 4. Paweł Bartoszuk (67. 2. Michał Niciporuk), 23. Paweł Sawtyruk, 31. Łukasz Naumiuk (77, 20. Mateusz Marczewski), 21. Cezary Chraszcz (44, 19. Artur Zdun) – 9. Maciej Szpura (67, 14. Bartosz Kryszczuk)

Tęcza: 1. Marcin Milerski – 3. Adam Siwiński, 8. Kacper Napora (69, 5. Jakub Wójcik), 21. Bartosz Dróżdż, 16. Marcin Szczepaniuk – 17. Rayan Chaieb (46, 9. Michał Piekut) 15. Tomasz Gańko, 35. Ernest Ludwiniak (46, 4. Filip Rek), 6. Patryk Wieczorek – 7. Adrian Pazura, 9. Bartłomiej Kielczyk (46, 20. Łukasz Glanowski)

Sędzia: Łukasz Firus (Siedlce)