Wicemistrzowski tytuł Macieja Staręgi

Druga część narciarskich mistrzostw Polski była ostatnim akcentem w polskim narciarstwie biegowym w sezonie 2021-22. Srebrny medal wywalczył w nich Maciej Staręga.

W dniach 25-27 marca na trasach biegowych Centralnego Ośrodka Sportu w Zakopanem odbyła się druga część Mistrzostw Polski seniorów w biegach narciarskich. Polski Związek Narciarski w drugiej odsłonie MP przygotował dla uczestników biegi sztafetowe, biegi dystansowe stylem klasycznym oraz biegi ze startu wspólnego stylem dowolnym.

Ze startujących w Zakopanem reprezentantów UKS Rawa Siedlce, tylko jednemu udało się wywalczyć medal w trzydniowych zmaganiach. Był nim Maciej Staręga, który po emocjonującym finiszu biegu na 12,5 km stylem dowolnym minął metę jako drugi i zdobył srebrny medal.

Blisko zdobycia medalu była sztafeta męska Rawy (4 x 7,5 km) w składzie: Maciej Krajcer, Arkadiusz Posiadała, Maciej Staręga, Piotr Sobiczewski. Ostatecznie siedlczanie uplasowali się na czwartej pozycji. Ich koleżanki klubowe (Dominika Krajcer, Maja Ługowska, Klaudia Radomyska, Anna Bielecka) w sztafecie 4 x 5 km zajęły siódmą lokatę.

W biegu dystansowym na 10 km techniką klasyczną w pierwszej dziesiątce znaleźli się: Maciej Staręga (ósmy) i Piotr Sobiczewski (dziesiąty).