100 meczów na 100-lecie #89: Mazovia Mińsk Mazowiecki – Legia II Warszawa (fotogaleria)

W meczu I rundy forBET Pucharu Polski MZPN Mazovia Mińsk Mazowiecki przegrała z rezerwami Legii Warszawa 1:2.

W 3 minucie sygnał do ataku gospodarzom dał Wojciech Wocial, który uderzył nad bramką. Pięć minut później odpowiedzieli zawodnicy Legii II, wyprowadzając swoją drużynę na prowadzenie. Wyrzut z autu przedłużył głową Arkadiusz Ciach, a do siatki głową piłkę skierował Dawid Dzięgielewski. Kwadrans potrzebowali zawodnicy prowadzeni przez Marcina Sasala na doprowadzenie do wyrównania. Bartosz Malesa posłał piłkę w pole karne, tam futbolówkę opanował Ihor Krasznewśkyj i dał wyrównujące trafienie Mazovii. W 24 minucie znać o sobie dał Michał Bondara, główkując wprost w ręce Macieja Kikolskiego. Końcówka odsłony była wyrównana, choć warto odnotować okazję Wociala, który zdecydował się na celny, lecz obroniony strzał z dystansu.

Druga połowa rozpoczęła się od szansy Krasznewśkyja, którego strzał obronił Kikolski, a przed dobitką Wociala Legię uchronił defensor. Chwilę później odpowiedzieli goście uderzeniem Igora Strzałka nad bramką. Od 53 minuty Legia II musiała radzić sobie w dziesiątkę po czerwonej kartce Arkadiusza Ciacha za brutalny faul na Krystianie Przyborowskim. W 61 minucie Dawid Jabłoński wrzucił piłkę w pole karne, a Bondara był blisko trafienia. Trzy minuty później Jabłoński stworzył sporo problemów Kikolskiemu. Swoją szansę miał także Przyborowski, lecz przeniósł futbolówkę nad poprzeczką. Gdy wydawało się, że trafienie dla Mazovii jest kwestią czasu, do siatki trafili zawodnicy ze stolicy. Zespołową akcję wykończyli Kacper Skwierczyński, który obsłużył Dzięgielewskiego. W 81 minucie szanse osobowe na boisku się wyrównały, gdyż czerwoną kartkę ujrzał pomocnik Mazy – Malesa. Mimo osłabienia Mazovia walczyła o wyrównanie do ostatnich minut spotkania. Szansę na to mieli: Krasznewśkyj, Alan Grabek i Cezary Mitas. Wynik nie uległ jednak zmianie i to III-ligowiec cieszył się z awansu do kolejnej rundy.

Zwycięzca dzisiejszego spotkania w kolejnej rundzie forBET Pucharu Polski zmierzy się ze zwycięzcą meczu Błonianka Błonie – Świt Nowy Dwór Mazowiecki.

29.03.22, 16:30 – Mińsk Mazowiecki

forBET Puchar Polski MZPN: Mazovia Mińsk Mazowiecki – Legia II Warszawa 1:2 (1:1)

Bramki: Ihor Krasznewśkyj 20 – Dawid Dzięgielewski 8, 72

Mazovia: 30. Cezary Osuch – 11. Rafał Słowik, 4. Alan Grabek, 26. Norbert Jędrzejczyk, 35. Dawid Jabłoński – 5. Krystian Przyborowski (76, 7. Cezary Mitas), 15. Mateusz Pędowski (90, 8. Alan Gańko; 90+7, 2. Mateusz Bienias), 20. Bartosz Malesa, 10. Wojciech Wocial, 77. Ihor Krasznewśkyj – 19. Michał Bondara

Legia II: 1. Maciej Kikolski – 19. Jakub Kwiatkowski (67, 24. Wiktor Kamiński), 18. Karol Noiszewski, 26. Mateusz Grudziński, 5. Bartosz Widejko, 21. Kacper Skwierczyński – 11. Ramil Mustafajew (51, 17. Nikodem Niski), 6. Filip Laskowski (90+7, 14. Kacper Gościniarek), 23. Igor Strzałek (74, 6. Patryk Konik) – 7. Dawid Dzięgielewski (90+2, 4. Miłosz Pacek), 9. Arkadiusz Ciach

Żółte kartki: Dominik Pusek 44 (na ławce), Michał Bondara 78, Marcin Sasal 78, 84 (na ławce), Bartosz Malesa 51, 81, Wojciech Wocial 90+8 – Bartosz Widejko 53, Marek Gołębiewski 57 (na ławce), Filip Laskowski 80, Wiktor Kamiński 90+8

Czerwone kartki: Bartosz Malesa 81 (za dwie żółte), Marcin Sasal 84 (na ławce, za dwie żółte) – Arkadiusz Ciach 53 (za brutalny faul)

Sędzia: Dawid Muc (Radom)