niedziela, 2 kwietnia 2023r.

Niestraszny im wiatr, śnieg i mróz (fotogalerie)

Wiele imprez sportowych rozgrywanych na otwartych obiektach zaplanowanych na pierwszy weekend kwietnia nie doszło do skutku. WSI – Maraton na raty udało się jednak przeprowadzić.

Co prawda z 80 zarejestrowanych zawodników na starcie w Wiśniewie pojawiła się 50, to i tak frekwencję należy docenić.

Nazwa WSI to składowa pierwszych liter trzech miejscowości powiatu siedleckiego – Wiśniewa, Skórca i Igań. Uczestnicy biegu mieli do pokonania dystans maratoński (nieco ponad 42 km) w trzech ratach (15 km, 12 km i 15 km). Pierwszego dnia odbyły się dwie tury biegowych zmagań. Drugiego dnia – jedna.

Na starcie w Wiśniewie biegaczy przywitał i życzył im powodzenia wójt Krzysztof Kryszczuk. Na mecie w Skórcu czekał zaś wójt Jerzy Długosz. W dekoracji najlepszych w poszczególnych kategoriach pomagała mu Elżbieta Wysokińska, przewodnicząca rady w Wiśniewie.

W kategorii open zwyciężył Adam Wiśniewskiego z Dobrego, drugi był Łukasz Kosieradzki (MKS Pogoń Siedlce), zaś trzeci Paweł Jastrzębski (Yulo Run Team Siedlce). Wśród pań równych nie miała sobie Agnieszka Kalata z Siedlec. Drugie i trzecie miejsce zajęły zawodniczki Yulo Run Team Siedlce – odpowiednio Agnieszka Biernacka i Angelika Górska. W kategorii Junior najlepsi byli Wiśniewski i Kalata, zaś kategorii Masters pierwsze miejsca przypadły Jastrzębskiemu i Biernackiej. Roman Stefaniuk (Grupa biegaczy Skórzec biega) i Dorota Ostrowska (Yulo Run Team Siedlce) zwyciężyli w kategorii Senior.

Organizacja WSI Maratonu nie byłaby możliwa bez GOK Wiśniew, GOK Skórzec, Grupy biegaczy Skórzec Biega, Yulo Run Team i Stowarzyszenia Nasze Iganie. W zabezpieczeniu trasy pomogli strażacy-ochotnicy z okolicznych OSP.

źródło i foto: własne

DODAJ KOMENTARZ

ZOBACZ TAKŻE

KONTRAHENCI

PATRONAT MEDIALNY

PATRONAT MEDIALNY

;