Wygrali z zimą i Juvenią (fotogaleria)

Pomimo trudnych warunków atmosferycznych mecz Pogoni z Juvenią doszedł do skutku. Górą byli siedlczanie.

Niemal do ostatniej chwili nie było pewne, czy mecz w ramach 11 kolejki dojdzie do skutku. Jeszcze w sobotę szala była przechylona w kierunku odwołania i przełożenia spotkania. Juvenia wyruszyła do Siedlec w przededniu meczu, jednak nie była pewna, czy nie jedzie na próżno. O losach spotkania mieli zdecydować sędziowie po zapoznaniu się ze stanem murawy.

Dzięki tytanicznej pracy boisko udało się doprowadzić do używalności. Pozostało więc grać i… wygrać.

Początek meczu był optymistyczny dla gospodarzy. 10-minutowa przewaga Pogoni została udokumentowana przyłożeniem Adriana Chróściela. Juvenia błyskawicznie odpowiedziała i wyszła na prowadzenie 7:5. Siedlczanie nie podłamali się i szukali okazji na przechylenie szali na swoją korzyść. Zamierzony cel udało się sprawnie zrealizować po rzucie karnym wykonanym przez Mamukę Chanchibadze. Dalsza część pierwszej połowy była wyrównana. Do przerwy było 8:7 dla Pogonistów.

Po przerwie grała już tylko Pogoń. Krakowskie Smoki z rzadka gościły na połowie siedlczan. Drużyna Giorgiego Chubinidzego nie miała przesadnie dużo pracy w defensywie, ale to co miała do zrobienia to wykonała bez zarzutu. A co z ofensywą? Tu było najlepiej od dawien dawna. Skuteczny Patelesio Sili, przebojowy Igor Pątek, odważny Łukasz Korneć, sprytny Tomasz Biernacki i rezolutny Kacper Skup. To ten kwintet przesądził o efektownym zwycięstwie Pogoni. Swoje też zrobił Chanchibadze, który po każdym z przyłożeń skutecznie podwyższał. Siedlczanie wygrali 43:7.

MVP spotkania w drużynie Pogoni wybrano Macieja Panasiuka. Nie zanotował on ani jednego przyłożenia, ale górował w autach, zarówno ofensywnych, jak i defensywnych. Pomimo indywidualnych popisów o premierowym zwycięstwie w sezonie 2021-22 zdecydował kolektyw, a nie jednostki.

16 marca o 14:30 Pogoń zagra w Lublinie z Budowlanymi.

03.04.22, 14:00 – Siedlce (boczne boisko stadionu ROSRRiT)

Ekstraliga: Awenta MKS Pogoń Siedlce – Juvenia Kraków 43:7 (8:7)

Punkty: Mamuka Chanchibadze 13 (K, 5 p), Patelesio Sili 10 (2 P), Tomasz Biernacki 5 (P), Adrian Chróściel 5 (P), Łukasz Korneć 5 (P), Kacper Skup 5 (P) – Maciej Dorywalski 5 (P), Riaan van Zyl 2 (pd)

Pogoń: 1. Rati Asatiani (65, 16. Kostiantyn Guriłow), 2. Adrian Chróściel, 3. Isitolo Tuumotooa (65, 24. Paweł Krzewniak), 19. Dawid Rajewski (36, 21. Arkadiusz Radzikowski), 5. Bartłomiej Bareja, 6. Norbert Kargol (70, 17. Krzysztof Dmowski), 7. Maciej Panasiuk, 18. Eduard Wertyłećkyj, 9. Filip Skup (41, 25. Adam Dudek), 10. Mamuka Chanchibadze, 11. Tomasz Biernacki (52, 20. Kacper Boruc), 12. Kacper Skup, 13. Patelesio Sili, 14. Igor Pątek, 15. Łukasz Korneć

Juvenia: 1. Juan Miodovsky (60, 26. Jan Krawiec), 2. Jerzy Głowacki (63, 17. Dominik Słaby), 3. Andrij Maciuk (65, 16. Krzysztof Pszyk), 4. Jakub Syska (27, 18. Radion Jaworszczuk), 5. Peet Vorster, 6. Maciej Dorywalski (65, 20. Bartłomiej Skoczeń), 7. Marcin Morus, 8. Marcin Siemaszko, 9. Arseni Pastuchow (65, 21. Dariusz Janik), 10. Riaan van Zyl, 11. Nykyta Hostiuk (60, 24. Rafał Lewicki), 12. Mateusz Polakiewicz, 13. Andrij Ławtakow (65, 23. Thulani Sithole), 14. Bartłomiej Janeczko, 25. Sam Phiri

Żółte kartki: Kostiantyn Guriłow – Bartłomiej Skoczeń