niedziela, 3 marca 2024r.

Złoty gol Firusa w Grodzisku Mazowieckim

6072 dni – tyle minęło od ostatniej ligowej wizyty Pogoni Siedlce w Grodzisku Mazowieckim.

Trudno w to uwierzyć, ale to fakt. Ponad 16 lat minęło od ostatniej wizyty biało-niebieskich u imienniczki w Grodzisku Mazowieckim. W międzyczasie okazję do gry przy al. Mokronoskich miały jedynie rezerwy siedleckiej Pogoni. W 2017 roku zdarzyła im się klęska 1:7 w Grodzisku Mazowieckim.

A jak poszło najważniejszej z drużyn Pogoni w ostatniej wyjazdowej potyczce? Siedlczanie wygrali 1:0 po trafieniu Łukasza Firusa w 67 minucie. Był to mecz w ramach nieudanego sezonu 2005-06. Nieudanego, bo zakończonego spadkiem do Mazowieckiej Ligi Seniorów. Pogoniści kończyli mecz w dziesiątkę, ale dowieźli minimalne prowadzenie do ostatniego gwizdka.

Za wyniki Pogoni do 1 stycznia 2006 roku odpowiadał Krzysztof Pawlusiewicz. Partnerem Firusa w ataku był Jacek Kiełb. W drugiej linii grał Mariusz Kozłowski, brat Marcina, który ma szansę pójść w ślady brata i zagrać w barwach siedlczan w Grodzisku Mazowieckim.

20.08.05, 17:00 – Grodzisk Mazowiecki

IV liga: Pogoń Grodzisk Mazowiecki – Pogoń Siedlce 0:1 (0:0)

Bramka: Łukasz Firus 67

Pogoń: Robert Dziuba – Tomasz Iliński, Paweł Trojecki, Tomasz Stromecki, Andrzej Pawlusiewicz – Robert Kwiatkowski, Mateusz Padysz, Mariusz Kozłowski (70 Paweł Kępa), Krzysztof Cabaj – Łukasz Firus, Jacek Kiełb (58 Paweł Demczenko, 88 Michał Osiej).

Żółta kartka: Krzysztof Cabaj

Czerwona kartka: Krzysztof Cabaj (za dwie żółte)

Sędzia: Sławomir Gierczak (Radom)

źródło: własne; foto: Dariusz Dybciak

DODAJ KOMENTARZ

ZOBACZ TAKŻE

KONTRAHENCI

PATRONAT MEDIALNY

PATRONAT MEDIALNY

;