czwartek, 18 kwietnia 2024r.

Mistrzowskie poczynania kickbokserów TKKF

Trzy medale wywalczyli reprezentanci TKKF Siedlce w mistrzostwach Polski w kickboxingu w formule low kick. Impreza odbyła się w Piotrkowie Trybunalskim.

W pierwszy weekend kwietnia w Piotrkowie Trybunalskim, Polski Związek Kickboxingu zorganizował mistrzostwa Polski w formule low kick. Udział wzięli w nich zawodnicy w kat. juniora młodszego, juniora starszego i seniora. Wystartowało łącznie 364 kickbokserów i kicbokserek z 92 klubów! W tak szerokim gronie znalazło się troje reprezentantów TKKF Siedlce. Każdy z nich nie wrócił do domu z pustymi rękami.

Tytuł mistrza Polski i nagrodę dla najlepszego zawodnika mistrzostw zgarnął Dominik Grzęda. Startujący w kat. 91 kg zawodnik na drodze do finału pokonał m.in. mistrza zawodowego low kick Mateusza Kamińskiego, a w samym finale w stosunku 3:0 rozprawił się z niemniej utytułowanym Michałem Grzesiakiem.

Byłem bardzo dobrze przygotowany do tych zawodów i wyszedłem bez obaw. W półfinale spotkałem się z Mateuszem Kamińskim, z którym ostatnio walczyłem o pas Pro-Am. Mateusz był bardzo szczelny, ale udało mi się kilka razy trafić prawą ręką i kończyć kopnięciem każdą akcję. W finale wiedziałem, że będzie ciężko walczyć ze względu na dużą presję. W ostatnim pojedynku Michał złamał mi żuchwę, poza tym on walczy bardzo sprytnie. Ma niesamowicie duże doświadczenie. Życzę Michałowi szybkiego powrotu do zdrowia, bo wiem, że złamał sobie rękę w naszej walce – ocenił Dominik Grzęda.

Złoty medal w kategorii wiekowej juniora starszego zdobył ponadto Daniel Jurzyk. Kickbokser TKKF Siedlce walczył w kat. 91 kg.

Na najniższym stopniu podium wśród juniorek starszych stanęła Martyna Kozaczyńska startująca w kat. 56 kg.

Nadzieje na udział w mistrzostwach w Piotrkowie miał Roger Garbaczewski, ale u progu imprezy został wysłany na granicę (na co dzień jest żołnierzem).

W Piotrkowie startowała również zawodniczka Gladiatora Siedlce, Natalia Wielgórska. W kat. 60 kg w gronie juniorek starszych zajęła piątą lokatę.

źródło: własne / pzkickboxing.pl; foto: Fight Club Boxer Siedlce