czwartek, 25 kwietnia 2024r.

Piętnasty Zlot Orlików – rozstrzygnięcia

W dniach 25-27 marca w Siedlcach odbyły się XV Ogólnopolskie Zawody Strzeleckie „Zlot Orlików” młodzików i juniorów młodszych oraz finał Zawodów „Strzelanie w sieci”.

Zawody tradycyjnie odbyły się na strzelnicy Siedleckiego Klubu Strzelectwa Sportowego w Siedlcach przy ul. Sokołowskiej 180A. Uczestniczyli w nich zawodnicy zrzeszeni w klubach i sekcjach strzeleckich z kategorii juniorów mł. (2005-6) i młodzików (2007 i młodsi). Do Siedlec przybyli zawodnicy m.in. z Zielonej Góry, Wrocławia, Bydgoszczy, Krakowa, Warszawy, Lęborka, Gdyni, Pucka i Białegostoku.

Młodzicy i młodziczki brali udział w strzelaniu z pistoletu pneumatycznego 40 strzałów i strzelaniu z karabinu pneumatycznego 40 strzałów, juniorzy i juniorki młodsze rywalizowali w strzelaniu z pistoletu pneumatycznego 50 strzałów i strzelaniu z karabinu pneumatycznego 50 strzałów.

Regulamin przewidywał dwa strzelania i suma tych strzelań decydowała o zakwalifikowaniu się do ósemki finałowej.

Ozdobą zawodów było ustanowienie nowego rekordu Polski w konkurencji karabinu pneumatycznego 50 strzałów juniorek młodszych. Dokonała tego Maja Gawenda z Piasta Bieruń. Poprawiła poprzednie najlepsze osiągnięcie w kraju w tej kategorii wiekowej o 3 pkt. Obecnie rekord kraju wynosi 523,3 pkt.

W zawodach brali udział także reprezentanci SKSS Dragon Siedlce. Żadnemu z nich nie udało się zakwalifikować do finałowej ósemki.

Oto wyniki siedlczan:

Karabin pneumatyczny 40 strzałów – młodziczki

15 i 19 miejsce Magdaleny Krzewickiej w kwalifikacjach i 17 lokata końcowa

21 i 20 miejsce Julii Szaniawskiej w kwalifikacjach i 20 miejsce w klasyfikacji końcowej

Karabin pneumatyczny 40 strzałów – młodzicy

20 i 21 miejsce Michała Lisiewicza w kwalifikacjach i 20 lokata na koniec

Pistolet pneumatyczny 50 strzałów – juniorki młodsze

14 i 13 miejsce Oliwia Wiącek w kwalifikacjach i 13 miejsce finalnie

WYNIKI

źródło: własne / PZSS / SKSS Dragon Siedlce; foto: zks.waw.pl

DODAJ KOMENTARZ

ZOBACZ TAKŻE

KONTRAHENCI

PATRONAT MEDIALNY

PATRONAT MEDIALNY

;