środa, 17 kwietnia 2024r.

Pierwsze starcie dla Visły

KPS Siedlce w pierwszym meczu ćwierćfinału I ligi przegrał na wyjeździe z Visłą Bydgoszcz 1:3. Kolejne starcie w środę w Siedlcach.

KPS Siedlce rundę zasadniczą I ligi zakończył na wysokim piątym miejscu. Podobnie jak rok temu, rywalem podopiecznych Mateusza Grabdy jest Visła Bydgoszcz. Rywalizacja w ćwierćfinale toczy się do dwóch wygranych meczów. Przewagę parkietu w tej rywalizacji ma Visła, dlatego pierwsze spotkanie odbyło się w Bydgoszczy.

Piątkowe starcie transmitowane było przez stację Polsat Sport. W pierwszym secie dominowała Visła, która po skutecznych zagrywkach Michała Masnego wypracowała większą zaliczkę (10:5). Siedlczanie nie poddali się bez walki i mocno dążyli do odrabiania strat. Po skutecznym ataku Filipa Frankowskiego KPS doprowadził nawet do remisu (22:22). W końcówce zabrakło jednak doświadczenia. Najpierw zagrywki nie przyjął Patryk Waloch, a potem zablokowany został Mateusz Borkowski.

Siedlczanie szybko wyciągnęli wnioski z błędów. W drugim secie mocno poprawili zagrywkę, w efekcie czego rozgrywający Visły miał problem, aby zgubić blok KPS. Oprócz tego goście z Siedlec dobrze przyjmowali i bez większych problemów kończyli pierwszą akcję. Od stanu 11:11 podopieczni Grabdy kontrolowali przebieg partii. Decydujący punkt o zwycięstwie w secie zdobył Damian Dobosz.

O trzeciej partii siedlczanie z pewnością chcieliby zapomnieć. Seria kilku błędów sprawiła, że gospodarze odjechali drużynie z Siedlec. Przy 5-6 punktowym prowadzeniu siatkarze z Bydgoszczy grali bardzo pewnie i nie popełniali większych błędów. Ostatnią szansą na uratowanie meczu był dla KPS czwarty set. Zawodnikom z Siedlec nie można było odmówić walki, jednak zabrakło precyzji. Drużynę do walki poderwał Mateusz Borkowski (17:17), lecz potem siedlczanie nie popisali się w przyjęciu oraz przede wszystkim w ataku.

08.04.22, 17:30 – Bydgoszcz

I mecz ćwierćfinałowy fazy play-off: Visła Bydgoszcz – KPS Siedlce 3:1 (25:22, 23:25, 25:18, 25:20)

KPS: 1. Filip Frankowski, 3. Radosław Nowak, 4. Adrian Markiewicz, 6. Adam Lorenc, 7. Damian Dobosz, 15. Mariusz Magnuszewski i 11. Adrian Potera (libero) oraz 2. Mateusz Borkowski, 8. Dawid Pawlun, 16. Patryk Waloch (libero), 23. Wiktor Mielczarek

MVP: Damian Wierzbicki

Stan rywalizacji (do dwóch zwycięstw): 1:0 dla Visły