Sztangistki WLKS najlepsze w kraju!

Kapitalny występ zanotowały sztangistki WLKS Siedlce-Nowe Iganie. W rozgrywanych w Biłgoraju mistrzostwach Polski w kat. U-20 zdobyły pięć medali i triumfowały w klasyfikacji drużynowej!

9 kwietnia w Biłgoraju miała miejsce inauguracja mistrzostw Polski w ponoszeniu ciężarów w kat. U-20. Na pierwszy ogień poszły panie. Pierwszego dnia w dziesięciu kategoriach wagowych na pomoście zaprezentowało się 68 kobiet z 32 klubów, w tym siedem z klubu WLKS Siedlce-Nowe Iganie.

Siedleckie sztangistki pokazały, że są bardzo mocne. Potwierdzeniem tej tezy było wywalczenie pięciu medali i wygranie klasyfikacji klubowej!

Nasze zawodniczki zdominowały podium w kat. 87 kg. Na najwyższym jego stopniu stanęła Weronika Nowak osiągając w dwuboju 160 kg (70+90). Zdobyła nie tylko złoty medal za dwubój, ale także „małe” złote krążki za poszczególne boje. Na trzeciej pozycji w tej kategorii wagowej uplasowała się Olga Komorowska. Do zdobycia brązowego medalu potrzebowała 62 kg w rwaniu („mały” brązowy medal) i 82 kg w podrzucie („mały” srebrny medal). W dwuboju uzyskała w sumie 144 kg.

118 kg w dwuboju uzyskane w kat. 49 kg pozwoliły Klaudii Celińskiej zdobyć trzy srebrne medale: w dwuboju, w rwaniu (53 kg) i w podrzucie (65 kg).

Na trzecim stopniu podium w kat. 59 kg stanęła Oliwia Dang. Siedlczanka osiągnęła 145 kg w dwuboju (65+80). Nie obyło się bez „małych” brązowych medali za jeden i drugi bój.

Brązowy medal padł także łupem Karoliny Siekierzyckiej. Wywalczyła go w kat. +87 kg. Uzyskała 141 kg w dwuboju (66+75). Nasza zawodniczka otrzymała także brąz za rwanie.

Na szóstej pozycji zmagania w kat. 81 kg zakończyła Weronika Gałecka (110 kg w dwuboju), a siódma w kat. 59 kg była Zuzanna Karpowicz (82 kg w dwuboju).

Po zliczeniu punktów wszystkich startujących w Biłgoraju sztangistek WLKS, okazało się, że siedlecki klub okazał się najlepszy spośród 32 klubów! Okazały puchar odebrał szkoleniowiec WLKS, Dawid Fertykowski.