100 meczów na 100-lecie #90: ŁDK Łosice – Wicher Sadowne (fotogaleria)

Lider siedleckiej klasy A ŁDK Łosice pokonał na swoim obiekcie Wicher Sadowne 5:0.

W palmową niedzielę lider z Łosic podjął na swoim boisku przyjezdnych z Sadownego. Walczący o zwycięstwo w tegorocznych rozgrywkach piłkarze z grodu nad Toczną, mając w pamięci jesienne zwycięstwo 6:0 w Sadownem, celowali w powtórzenie tego wyniku przed własną publicznością. Przyjezdni grający w większości młodzieżowcami, liczyli tego dnia na sprawienie niespodzianki.

Przez pierwsze 10 minut przewagę w posiadaniu piłki miał Wicher. Przyjezdnym jednak zdało się to na nic, ponieważ w 11 minucie po raz pierwszy tego dnia musieli wyjmować piłkę z siatki. Nieporozumienie w szeregach obrony wykorzystał Kacper Wyrzykowski, który po przechwycie piłki i minięciu bramkarza wpakował piłkę do siatki. W 25 minucie na strzał z 15 metra zdecydował się Łukasz Naumiuk. Odbita od słupka piłka trafiła w plecy bramkarza Wichra, wpadła do bramki i drugi w tym meczu gol stał się faktem. Tuż przed przerwą na 3:0 podwyższył Paweł Sawtyruk. Pomocnik ŁDK zebrał i dobił piłkę odbitą przez bramkarza po strzale Wyrzykowskiego. Jedyną godną odnotowania akcją stworzoną przez gości był niecelny rzut wolny egzekwowany przez Wojciecha Piotrowskiego.

W drugiej połowie widowisko znacząco straciło na dynamice, ale wciąż stroną dyktującą warunki był zespól ŁDK. W 65 minucie Naumiuk zdobył czwartą bramkę uderzając bezpośrednio z rzutu rożnego. Dzieło zwieńczył tego dnia Marcin Marszałek, który dwanaście minut później dobił piłkę odbitą od poprzeczki po technicznym strzale z dystansu w wykonaniu Naumiuka. Kolejne domowe zwycięstwo, przy okazji potknięć innych zespołów zaangażowanych w walkę o awans, umocniło ŁKD Łosice na pozycji niekwestiowanego lidera tabeli.

Następna kolejka klasy A odbędzie się w wielką sobotę 16 kwietnia. O godzinie 12 Wicher Sadowne zmierzy się z u siebie z Miedzanką Miedzna, natomiast godzinie 16 ŁDK Łosice podejmie na swoim obiekcie Promnika Gończyce.

10.04.22, 16:00 – Łosice

Klasa A: ŁDK Łosice – Wicher Sadowne 5:0 (3:0)

Bramki: Kacper Wyrzykowski 11, Mateusz Kowalczyk 25 (s), Paweł Sawtyruk 45, Łukasz Naumiuk 65, Marcin Marszałek 77

ŁDK: 33. Filip Podlipniak (59, 1. Bartłomiej Radziwnonka) – 10. Jakub Podlipniak (70, 3. Dominik Marczewski), 6. Mariusz Szupiluk, 26. Przemysław Radziwonka, 13. Jakub Głuchowski (62, 22. Kajetan Rosiak) – 11. Kacper Wyrzykowski (70, 2. Michał Niciporuk), 8. Dawid Ułasiuk, 31. Łukasz Naumiuk, 23. Paweł Sawtyruk (70, 19. Artur Zdun), 21. Cezary Chraszcz (70, 18. Artur Demianiuk) – 9. Maciej Szpura (70, 27. Marcin Marszałek)

Wicher: 12. Mateusz Kowalczyk – 16. Mateusz Rostek (75, 9. Mikołaj Gastoł), 6. Kacper Woźniak, 5. Michał Andryszczyk, 3. Paweł Tytman (60, 99. Kamil Rydzewski) – 17. Adrian Rydzewski, 10. Konrad Kandulski (75, 27. Kacper Kądziela), 11. Adrian Zieliński, 22. Mariusz Uziębło (60, 22. Piotr Tytman), 7. Wojciech Piotrowski (60, 29. Marcin Wojciechowski) – 8. Konrad Wojciechowski (75, 14. Maksymilian Ardziński)

Żółte kartki: Jakub Głuchowski 57

Sędzia: Marcin Protasewicz (Siedlce)