środa, 1 maja 2024r.

Naprzód lepszy od Pogoni II (fotogaleria)

W derbach powiatu pomiędzy Pogonią II Siedlce a Naprzodem Skórzec lepsza okazała się drużyna gości, wygrywając 2:1.

Zespół rezerw w spotkaniu z Naprzodem wzmocniło sześciu zawodników z kadry II-ligowca.

Pierwsza połowa miała wyrównany przebieg. Obie drużyny stworzyły sobie sytuacje na gole, lecz zabrakło dokładności. Ze strony Pogoni na bramkę Marcina Adamiaka uderzali Eryk WiędłochaKacper Stankiewicz i dwukrotnie Sebastian Szczepaniak. Goście z kolei swoje okazje mieli po uderzeniach Kacpra SkwierczyńskiegoPatryka Skrzypka i Marcela Kołodziejczuka. Do przerwy bramki nie padły.

W 57 minucie padł pierwszy gol w meczu. Jarosław Kisiel wstrzelił futbolówkę w pole karne, do niej doszedł Skwierczyński i dał prowadzenie swojej drużynie. Pogoń dążyła do wyrównania, ale zamiast tego Naprzód po raz drugi w tym meczu zdobył gola. W 78 minucie Kołodziejczuk posłał piłkę obok wychodzącego Rafała Misztala i było 2:0. Pogoniści zdobyli kontaktowego gola w 82 minucie. W polu karnym faulowany przez Jakuba Pawlika był Cezary Bujalski, a rzut karny skutecznie wykorzystał Bartosz Wicenciak. Pogoń w końcówce spotkania dążyła do wyrównania, ale to goście mieli okazję na dobicie rywala. Swoich szans nie wykorzystali jednak Mateusz Kacprzak i Jakub Pawlik.

W Naprzodzie wystąpili byli piłkarze MKP Pogoń: Marcin Adamiak, Piotr GośTomasz Kacprzak, Mateusz Kacprzak, Marcel Kołodziejczuk, Igor ŁęczyckiJan Mruz, Patryk Skrzypek, Kacper Skwierczyński, Patryk Szachnowski i Aleksander Woźnica, zaś trenerem zespołu ze Skórca jest były piłkarz biało-niebieskich – Kamil Gołoś. W zespole Adriana Świderskiego zagrał Adrian Czerski, w przeszłości związany z Naprzodem.

Kolejne spotkanie Pogoń II rozegra w Wielki Czwartek 14 kwietnia o 17:00 w Piasecznie z miejscowym MKS.

10.04.22, 11:05 – Siedlce (boczne boisko stadionu ROSRRiT)

forBET IV liga: Pogoń II Siedlce – Naprzód Skórzec 1:2 (0:0)

Bramki: Bartosz Wicenciak 82 (k) – Kacper Skwierczyński 57, Marcel Kołodziejczuk 78

Pogoń II: 12. Rafał Misztal – 32. Dawid Nojszewski, 4. Przemysław Misiak, 17. Adrian Czerski, 99. Szymon Mucha (46, 16. Adam Lewkowski) – 10. Eryk Więdłocha (84, 9. Marcel Grochowski), 22. Dominik Leszczuk, 8. Bartosz Wicenciak, 6. Kacper Stankiewicz (80, 77. Dawid Płudowski), 7. Cezary Bujalski – 14. Sebastian Szczepaniak

Naprzód: 99. Marcin Adamiak – 23. Igor Łęczycki, 3. Aleksander Woźnica, 5. Patryk Szachnowski, 4. Tomasz Kacprzak – 21. Jakub Pawlik (90+4, 18. Piotr Goś), 8. Jarosław Kisiel (83, 6. Patryk Sierociuk), 20. Jan Mruz (89, 10. Mateusz Kafara), 9. Marcel Kołodziejczuk, 13. Kacper Skwierczyński (68, 17. Mateusz Kacprzak) – 11. Patryk Skrzypek (90+2, 22. Maciej Chmielewski)

Żółte kartki: Szymon Mucha 4, Cezary Bujalski 58 – Kacper Skwierczyński 25, Aleksander Woźnica 31, Kamil Gołoś 85 (na ławce)

Sędzia: Jakub Sypniewski (Warszawa)