100 meczów na 100-lecie #92: Huragan Międzyrzec Podlaski – Orlęta Łuków (fotogaleria)

Huragan Międzyrzec Podlaski nie dał szans łukowskim Orlętom w zaległym meczu 21 kolejki IV ligi lubelskiej.

Podopieczni Damiana Panka przeważali od pierwszych minut. Jako pierwszy na poważnie bramce gości zagroził Hubert Łukanowski. Aktywność byłego piłkarza Pogoni Siedlce została nagrodzona w 16 minucie, po tym jak zamienił na bramkę podanie Aristotelisa Zogkosa. Przy próbie interwencji kontuzji doznał golkiper Orląt, Sebastian Czarnecki. Z konieczności zmienił go więc Dominik Dąbrowski. W 27 minucie Huragan trafił po raz drugi. Zogkos oddał mocny strzał pod poprzeczkę po dograniu piętą Pawła Radziszewskiego. Po chwili asystent zmienił się w strzelca. Radziszewski wpakował piłkę do bramki po dograniu Karola Grochowskiego wzdłuż bramki. W końcówce pierwszej połowy Orlęta próbowały szczęścia strzelając z dystansu, lecz bez powodzenia. Do przerwy było 3:0 dla Huraganu.

W 59 minucie Zogkos skompletował dublet. Asystę przy tym trafieniu zanotował Łukanowski. W 61 minucie pod bramką gospodarzy wydarzyło się więcej niż przez cały mecz. Najpierw strzał Adriana Siemieniuka obronił bramkarz, następnie poprzeczkę obił Daniel Korol, aż wreszcie Paweł Komar sfaulował na skraju własnej szesnastki rezerwowego Jacka Mielnika. Sędzia wskazał na wapno, a Radosław Szustek właściwie wywiązał się z roli egzekutora. Ostatnie dwa kwadranse spotkania były jałowe. Warto jedynie wspomnieć o wybronionym strzale Bartłomieja Siudaja w 70 minucie i niecelnym uderzeniu Szustka po stracie Karola Wardy.

Huragan wygrał 4:1 i o kolejne punkty będzie walczył w grupie mistrzowskiej. Orlęta czeka zażarty bój o byt w grupie spadkowej.

12.04.22, 17:00 – Międzyrzec Podlaski

IV liga lubelska: Huragan Międzyrzec Podlaski – Orlęta Łuków 4:1 (3:0)

Bramki: Hubert Łukanowski 16, Aristotelis Zogkos 27, 59, Paweł Radziszewski 31 – Radosław Szustek 62 k

Huragan: 98. Jakub Krzewski – 12. Mateusz Panasiuk (63, 23. Karol Warda), 5. Mateusz Konaszewski, 20. Paweł Komar – 99. Karol Grochowski, 88. Łukasz Sobolewski (86, 11. Alan Olszewski), 6. Dmitrij Łuchanin (63, 18. Bartłomiej Siudaj), 97. Paweł Radziszewski, 13. Hubert Łukanowski – 22. Jakub Łęcki (77, 2. Kacper Weręgowski), 10. Aristotelis Zogkos (77, 9. Patryk Pakuła)

Orlęta: 12. Sebastian Czarnecki (22, 12. Dominik Dąbrowski) – 13. Daniel Machniak (71, 4. Daniel Goławski), 80. Jakub Rybka, 5. Eryk Miszta, 7. Rafał Jaworski – 44. Aleks Kaliński (46, 22. Jacek Mielnik), 6. Mateusz Ebert (46, 8. Hubert Niedziółka), 77. Sebastian Sowisz, 99. Daniel Korol, 17. Radosław Szustek – 9. Adrian Siemieniuk

Żółte kartki: Paweł Komar 90 – Daniel Korol 45+3, Jakub Rybka 51, Domański 90+3

Sędzia: Wojciech Gardys (Biała Podlaska)