Półfinał nie dla KPS. Drugie zwycięstwo Visły (fotogaleria)

KPS Siedlce w drugim meczu ćwierćfinału I ligi przegrał z Visłą Bydgoszcz 1:3. Po świętach podopieczni Mateusza Grabdy zagrają o miejsca 5-6.

W środę w Siedlcach odbył się drugi mecz ćwierćfinału I ligi. W pierwszym lepsza okazała się Visła, która wygrała u siebie 3:1. Podopieczni Mateusza Grabdy chcieli zrewanżować się przed własną publicznością i doprowadzić do kolejnego spotkania, które odbyłoby się w Bydgoszczy.

Najbardziej wyrównany w środowym meczu był pierwszy set. Do pewnego momentu walka toczyła się punkt za punkt i żadna ze stron nie potrafiła wypracować sobie większej przewagi. Losy partii zmieniły dopiero zagrywki Michała Masnego, który przy stanie 15:15 pojawił się w polu serwisowym. Visła „odjechała” na trzy punkty i prowadzenie utrzymała do końca seta.

Drugi set wlał w serca kibiców KPS dużo optymizmu. Siedlczanie zdecydowanie poprawili zagrywkę, a skuteczny w ataku był Adam Lorenc. Goście nie mogli poradzić sobie między innymi z flotem Adriana Markiewicza. Przewaga KPS rosła w bardzo szybkim tempie i ostatecznie gospodarze wygrali tę część gry do 15.

Siatkarze z Siedlec nie poszli jednak za ciosem. Trzeci set przypominał pierwszy, w którym stroną dominującą była Visła. Po bloku Radosława Nowaka gospodarze zmniejszyli prowadzenie Visły do dwóch punktów (15:17), lecz w kolejnych minutach całkowicie dominowała już drużyna z Bydgoszczy, która miała dużo więcej doświadczenia niż KPS. Czwarty set był już tylko historią, bowiem od początku do końca dominowała Visła.

Siedlczanie odpadli z gry o półfinał I ligi, ale nie kończą jeszcze sezonu. Po świętach zagrają dwa mecze o miejsca 5-6. Ich rywalem będzie Gwardia Wrocław.

13.04.22, 18:00 – Siedlce (hala ARMS)

II mecz ćwierćfinałowy fazy play-off: KPS Siedlce Visła Bydgoszcz 1:3 (22:25, 25:15, 19:25, 15:25)

KPS: 1. Filip Frankowski, 3. Radosław Nowak, 4. Adrian Markiewicz, 6. Adam Lorenc, 7. Damian Dobosz, 15. Mariusz Magnuszewski i 16. Patryk Waloch (libero) oraz 2. Mateusz Borkowski, 8. Dawid Pawlun, 11. Adrian Potera, 23. Wiktor Mielczarek

MVP: Michał Masny

Stan rywalizacji (do dwóch zwycięstw): 2:0 dla Visły