Lider lepszy o bramkę

Rezerwy MKP Pogoń przegrały w Piasecznie z miejscowym MKS 0:1.

Do Piaseczna z drużyną Adriana Świderskiego wyjechało dwóch zawodników z kadry II-ligowca. W Pogoni II zadebiutowali: Franciszek Gniadzik i Bartosz Komorowski.

Od pierwszych minut przewagę posiadali gospodarze. Pogoniści skupili się na obronie dostępu do własnej bramki, co skutecznie realizowali. W 20 minucie groźnie na bramkę Pogoni uderzał Szymon Wiejak, ale z problemami poradził sobie siedlecki bramkarz. Ernest Zbieć skapitulował dwie minuty później. Kamil Matulka zagrał piłkę w pole bramkowe, a niefortunnie piłkę do własnej bramki skierował Wiktor Koczkodaj. Pięć minut później Pogoniści po raz pierwszy zagrozili bramce gospodarzy. Sebastian Szczepaniak zdecydował się na strzał z dystansu, ale na posterunku był Władysław Pałamar. W 33 minucie Michał Janowski faulował wychodzącego na czystą pozycję Marcela Grochowskiego i obejrzał czerwoną kartkę. Mimo osłabienia Piaseczno w dalszym ciągu kontrolowało przebieg spotkania. Ze strony MKP, warto odnotować strzał z dystansu Eryka Więdłochy w końcówce pierwszej połowy.

Tuż po zmianie stron gospodarze mogli podwyższyć prowadzenie. Najpierw okazję zmarnował Kamil Hernik, a za chwilę strzał Konrada Rudnickiego zablokował Adam Lewkowski. Za chwilę ponownie było groźnie pod bramką Pogoni, po rzucie rożnym uratował siedlczan interwencją na linii bramkowej Zbieć. W 57 minucie Michał Suchanek niecelnie główkował po dośrodkowaniu z narożnika boiska. Później na boisku w dalszym ciągu gospodarze kontrolowali przebieg spotkania. Pogoniści zaatakowali w 76 minucie. Po dośrodkowaniu Dawida Płudowskiego do piłki doszedł Adrian Czerski, ale strzelił niecelnie. W końcówce Pogoniści dążyli do wyrównania, lecz zabrakło dokładności i to lider rozgrywek zgarnął w tym spotkaniu komplet punktów.

W Pogoni II wystąpili Marcel Grochowski i Sebastian Szczepaniak, w przeszłości związani z MKS Piaseczno.

Kolejne spotkanie biało-niebiescy rozegrają w niedzielę 24 kwietnia o 11:00 w Siedlcach z Wilgą Garwolin.

14.04.22, 17:05 – Piaseczno

forBET IV liga: MKS Piaseczno – Pogoń II Siedlce 1:0 (1:0)

Bramka: Wiktor Koczkodaj 22 (s)

Piaseczno: 35. Władysław Pałamar – 6. Tymoteusz Barwiński, 24. Adam Jaszczak, 21. Michał Janowski, 25. Kamil Ziemnicki – 11. Kamil Matulka (90+4, 18. Mateusz Wysocki), 19. Adrian Dobies, 8. Kamil Hernik (62, 5. Rafał Macioszek), 27. Szymon Wiejak (89, 14. Ahmed Ajodeji), 7. Michał Suchanek – 9. Konrad Rudnicki (79, 15. Gracjan Konopski)

Pogoń II: 1. Ernest Zbieć – 28. Adam Lewkowski, 7. Wiktor Koczkodaj (74, 5. Dawid Płudowski), 4. Adrian Czerski, 27. Adrian Wrzosek (85, 31. Bartosz Komorowski) – 16. Marcel Grochowski (69, 19. Filip Brojek), 20. Dominik Kornacki, 8. Bartosz Wicenciak, 10. Kacper Stankiewicz (83, 11. Franciszek Gniadzik), 17. Eryk Więdłocha – 9. Sebastian Szczepaniak

Żółte kartki: Kamil Hernik 19, Kamil Ziemnicki 37, Tymoteusz Barwiński 54, Adam Jaszczak 65, Konrad Rudnicki 78, Michał Suchanek 90+5 – Adrian Wrzosek 36, Dawid Płudowski 74, Dominik Kornacki 79, Adam Lewkowski 84

Czerwona kartka: Michał Janowski 33 (Piaseczno, za faul taktyczny)

Sędzia: Piotr Chyba (Płock)