środa, 17 kwietnia 2024r.

100 meczów na 100-lecie #93: Naprzód Skórzec – Zamłynie Radom (fotogaleria)

W przedświątecznej kolejce IV ligi Naprzód Skórzec pewnie ograł Zamłynie Radom.

O pewnym zwycięstwie Naprzodu zdecydowała pierwsza połowa, w której przewaga drużyny dowodzonej przez Kamila Gołosia była bezdyskusyjna. Zamłynie w premierowych 45 minutach nie stworzyło praktycznie niczego w ofensywie, a w defensywie uwijali się jak w ukropie. Już w 2 minucie dał o sobie znać Marcel Kołodziejczuk, który trafił w boczną siatkę. Pięć minut później Igor Łęczycki zamykał centrę z rzutu rożnego i trafił w słupek. W 10 minucie Kołodziejczuk nie zdołał zaskoczyć Piotra Praska strzałem ze skraju pola karnego, ale już po chwili cieszył się z trafienia, i to efektownego. Akcję napędził Patryk Skrzypek, a przytomną asystę zaliczył Tomasz Kacprzak. W 15 minucie było już 2:0 dla Naprzodu. Kacprzak trafił w poprzeczkę z dystansu, zaś piłkę do siatki wbił Maciej Chmielewski. Na kolejnego gola dominujący piłkarze ze Skórca czekali 20 minut. Zamłynie czekało na gwizdek, ponieważ na murawie leżał Skrzypek. Naprzód jednak grał dalej i został za to nagrodzony. Prasek przeciął dośrodkowanie Kacpra Skwierczyńskiego z lewej flanki, ale piłka trafiła do Kacpra Pawlika, który ze spokojem umieścił ją w siatce. Do przerwy było 3:0 dla Naprzodu.

Po zmianie stron goli już nie było. Zamłynie nie miało atutów, aby na poważnie zagrozić bramce pewnego Marcina Adamiaka. Naprzód szukał trafienia na 4:0. Bliski powodzenia był Chmielewski po dokładnej wrzutce Jarosława Kisiela, ale główkował tuż nad bramką. Sytuacji sam na sam z Praskiem nie zdołał zamienić na bramkę Skwierczyński. W końcówce dogodnych okazji nie wykorzystali Mateusz Kafara oraz Łęczycki. Ostatecznie Naprzód wygrał 3:0 i był to najniższy wymiar kary dla gości z Radomia.

23 kwietnia o 18:00 Naprzód zagra w Sulejówku z Victorią.

15.04.22, 17:00 – Skórzec

IV liga: Naprzód Skórzec – Zamłynie Radom 3:0 (3:0)

Bramki: Marcel Kołodziejczuk 11, Maciej Chmielewski 15, Kacper Pawlik 35

Naprzód: 99. Marcin Adamiak – 22. Maciej Chmielewski, 23. Igor Łęczycki, 5. Patryk Szachnowski, 4. Tomasz Kacprzak – 13. Kacper Skwierczyński (60, 17. Mateusz Kacprzak), 8. Jarosław Kisiel (84, 15. Adam Chojecki), 20. Jan Mruz (66, 6. Patryk Sierociuk), 9. Marcel Kołodziejczuk, 16. Kacper Pawlik (80, 7. Sebastian Krasuski) – 11. Patryk Skrzypek (78, 10. Mateusz Kafara)

Zamłynie: 1. Piotr Prasek – 9. Łukasz Jopek, 2. Łukasz Szary, 5. Paweł Chudziński, 6. Michał Borkowski (41, 3. Przemysław Sobolewski) – 7. Patryk Szubiński (67, 20. Tomasz Kozłowski), 15. Łukasz Janik, 19. Daniel Aminu Abaa, 11. Oskar Bawor (25, 14. Tomasz Oparcik), 88. Kajetan Królikowski (46, 4. Dominik Łyko) – 99. Jakub Podsiadło

Żółte kartki: Jarosław Kisiel 70, Patryk Sierociuk 83 – Tomasz Oparcik 54, Przemysław Sobolewski 65, Dominik Łyko 74

Sędzia: Marcin Sokołowski (Siedlce)