100 meczów na 100-lecie #94: Amazonka Wiśniew – Zorza Sterdyń (fotogaleria)

Amazonka Wiśniew w pierwszym domowym meczu po zimowej przerwie wygrała 3:1 z Zorzą Sterdyń.

Pierwsze minuty były nieciekawe. Gospodarze rozkręcili się dopiero po zdobyciu pierwszej bramki. Patryk Ciulak dograł do Kamila Domańskiego, a ten w sytuacji sam na sam pokonał golkipera Zorzy. Po chwili mogło być 2:0, ale Paweł Śliwa główkował obok celu po wrzutce Ciulaka. W 27 minucie czujność Przemysława Wróbla między słupkami Amazonki sprawdził z rzutu wolnego Mookisi Kennedy. W odpowiedzi Nikodem Laskowski został zmuszony do najwyższego wysiłku po strzale Macieja Woźniaka. W 43 minucie Amazonka dopięła swego. Mateusz Gryczka wykorzystał sytuację sam na sam i ustalił wynik na półmetku rywalizacji.

Po zmianie stron gospodarze zadali trzeci cios, choć to Zorza lepiej prezentowała się w pierwszych minutach po przerwie. W 53 minucie marzenia gości o wywiezieniu choćby punktu z Wiśniewa zniszczył Ciulak. Kwadrans później ten sam zawodnik miał szansę na dublet, ale po rajdzie zwieńczonym strzałem dobrze interweniował Laskowski. W 75 minucie Piotr Ogiński zaskoczył Wróbla strzałem z kilkunastu metrów. Zawodnik Zorzy próbował jeszcze kilka razy w końcówce, ale już bez powodzenia. Amazonka również miała swoje okazje, lecz ich nie wykorzystała. Piłkarze Michała Artycha wygrali ostatecznie 3:1.

W następnej kolejce Amazonka pauzuje. W 14 kolejce (7-8 maja) podejmie Błękitnych Stoczek, zaś 30 kwietnia o 13:00 zagra w zaległym meczu z Niwą Tęczki.

16.04.22, 13:00 – Wiśniew

Klasa B: Amazonka Wiśniew – Zorza Sterdyń 3:1 (2:0)

Bramki: Kamil Domański 14, Mateusz Gryczka 43, Patryk Ciulak 53 – Piotr Ogiński 75

Amazonka: 77. Przemysław Wróbel – 17. Arkadiusz Bancyrek (86, 8. Damian Sadokierski), 20. Erwin Wyżywniak (48, 5. Marcin Oniszczuk), 2. Konrad Czarnacki (64, 10. Patryk Banasiewicz), 16. Dominik Pszkit – 12. Kamil Domański (71, 7. Rafał Pieńkowski), 13. Paweł Śliwa (74, 11. Patryk Szelewicki), 6. Kamil Woźniak, 99. Patryk Ciulak, 9. Mateusz Gryczka (61, 15. Salah Kaimov) – 21. Maciej Woźniak (60, 20. Arkadiusz Wróbel)

Zorza: 5. Nikodem Laskowski – 18. Mateusz Kubalski, 3. Mateusz Miszczuk, 13. Maciej Jóźwiak (65, 22. Kamil Drzewiński) – 15. Adam Wincenciak (79, 19. Michał Osipiak), 10. Mookisi Kennedy (85, 16. Sylwester Szczeć), 7. Sebastian Sasin (61, 9. Oktawian Kamiński), 2. Jakub Ryciak, 8. Piotr Ogiński, 17. Jarosław Zubow (61, 20. Szymon Kamiński) – 11. Adam Rybka (79, 6. Patryk Steć)

Żółte kartki: Patryk Banasiewicz 81, Kamil Woźniak 90+2 – Mateusz Miszczuk 18, Mateusz Kubalski 29, Kamil Drzewiński 78

Sędzia: Krzysztof Borkowski (Siedlce)