poniedziałek, 22 kwietnia 2024r.

Sukces klubowy Rawy i indywidualne osiągnięcia

Reprezentanci UKS Rawa Siedlce należeli do wyróżniających się narciarzy w czwartej edycji Pucharu Grupy Azoty.

Od 2010 roku Grupa Azoty wspiera rozwój biegów narciarskich w Polsce. To właśnie w tym roku, na fali sukcesów Justyny Kowalczyk, powstał Narodowy Program Rozwoju Biegów Narciarskich, który do 2017 roku nosił nazwę „Bieg na Igrzyska”. Od sezonu zimowego 2018/2019 uczestnicy rywalizują w zawodach, które rozgrywane są w ramach Pucharu Grupy Azoty. Tej zimy odbyła się już IV edycja tego Programu.  

Inauguracja miała miejsce w grudniu na trasach biegowych Centralnego Ośrodka Sportu w Zakopanem, a finał sezonu rozegrany został w połowie marca na trasach biegowych Kubalonki. Pozostałe trzy zawody odbyły się w Zakopanem, Tomaszowie Lubelskim oraz Ptaszkowej.

Uczestnicy walczyli o medale i końcowy triumf w zawodach w pięciu kategoriach wiekowych kobiet i mężczyzn: dziewczynka, chłopiec, młodziczka, młodzik, juniorka młodsza, junior młodszy, juniorka, junior, seniorka i senior.

Na zakończenie każdego sezonu Polski Związek Narciarski przekazuje ufundowane przez Grupę Azoty nagrody finansowe dla sześciu najlepszych klubów klasyfikacji generalnej Programu. Nagrody finansowe otrzymają także: trzy najlepsze zawodniczki oraz trzech najlepszych zawodników sezonu w trzech kategoriach wiekowych kobiet i mężczyzn (młodziczka, młodzik, juniorka młodsza, junior młodszy, juniorka i junior).

Wśród laureatów znaleźli się reprezentanci UKS Rawa Siedlce. Drugie miejsce w kategorii młodziczek zajęła Klaudia Radomyska. Również drugi, lecz w gronie juniorów był Piotr Sobiczewski. Bliski znalezienia się na podium był czwarty wśród juniorów – Maciej Krajcer. W pierwszej dziesiątce młodziczek znalazła się także Dominika Krajcer. Siedlecki klub ponadto został sklasyfikowany w czołowej szóstce klubów, które otrzymają nagrody finansowe ufundowane przez Grupę Azoty. Jest to duży sukces biorąc pod uwagę liczbę sklasyfikowanych klubów – 30.

KLASYFIKACJA GENERALNA ZA SEZON 2021-22

źródło: własne / PZN; foto: Puchar Grupy Azoty

DODAJ KOMENTARZ

ZOBACZ TAKŻE

KONTRAHENCI

PATRONAT MEDIALNY

PATRONAT MEDIALNY

;