100 meczów na 100-lecie #95: Wektra Zbuczyn – Jastrząb Żeliszew (fotogaleria)

Wektra Zbuczyn wygrała 6:2 w zaległym meczu z Jastrzębiem Żeliszew.

Pierwsza połowa nie wskazywała na efektowne zwycięstwo gospodarzy. To Jastrząb grał lepiej i stwarzał więcej sytuacji. Jedyną bramkę dla żeliszewian zdobył Dorian Zając, który uderzył mocno przy słupku. Dla napastnika Jastrzębia, liderującego klasyfikacji strzelców, to było wyczekiwane przełamanie. Poza golem w pierwszej połowie goście z Żeliszewa dwukrotnie obili poprzeczkę bramki strzeżonej przez Damiana Krasuskiego. Najpierw szczęścia zabrakło Zającowi, a następnie Marcinowi Kuciowi. Tuż przed przerwą Wektra ożywiła się. W 44 minucie Maciej Pazdyga sfaulował Jakuba Rzewuskiego we własnej szesnastce, więc sędzia wskazał na wapno. Emil Michalak poszedł jednak w ślady Zająca i Kucia; obił poprzeczkę. Do przerwy było 1:0 dla Jastrzębia.

Po przerwie obraz meczu odmienił się. Jastrząb przestał dochodzić do sytuacji, a Wektra rozkręcała się z minuty na minutę. Po godzinie gry Dominik Piekutowski wykorzystał jedenastkę podyktowaną za faul Bartosza Wróblewskiego na Jakubie Bobryku. W 63 minucie było już 2:1 po tym jak Miłosz Lubelski dobił piłkę po strzale Rzewuskiego z rzutu wolnego w poprzeczkę. Trzeci stały fragment przyniósł trzecią bramkę. Michalak celnie główkował po centrze Damiana Prokurata z rzutu rożnego. Jastrząb złapał kontakt po drugim golu Zająca (podanie z głębi pola, minięcie Krasuskiego i umieszczenie piłce w opuszczonej bramce), ale Wektra nie zwolniła tempa. Przemysław Jasiński przymierzył zza szesnastki, Michalak poprawił się z 11 metrów, a na 6:2 wynik ustalił Tomasz Niedziałek po kontrze i wyłożeniu Rzewuskiego.

23 kwietnia o 12:00 Wektra zagra w Trąbkach z Hutnikiem Huta Czechy, zaś dzień później (o 17:00) Jastrząb podejmie Orła Unin.

20.04.22, 17:30 – Zbuczyn

Liga okręgowa: Wektra Zbuczyn – Jastrząb Żeliszew 6:2 (0:1)

Bramki: Dominik Piekutowski 60 k, Miłosz Lubelski 63, Emil Michalak 69, 89 k, Przemysław Jasiński 79, Tomasz Niedziałek 90+2 – Dorian Zając 14, 75

W 45 minucie Emil Michalak (Wektra) nie wykorzystał rzutu karnego (strzelił w poprzeczkę).

Wektra: 91. Damian Krasuski – 18. Jakub Grodzicki (46, 27. Krystian Musiejczuk), 4. Dominik Piekutowski, 24. Emil Michalak (90+1, 2. Mateusz Tyszkiewicz), 33. Kamil Bobryk (84, 29. Dominik Bogusz) – 11. Jakub Rzewuski, 3. Kamil Golec, 19. Przemysław Jasiński, 7. Miłosz Lubelski (79, 26. Bartosz Wierzejski), 6. Damian Prokurat (70, 32. Paweł Prochenka) – 25. Jakub Bobryk (64, 31. Tomasz Niedziałek)

Jastrząb: 1. Daniel Pazdyga – 79. Maciej Pazdyga, 2. Tomasz Lipiński, 5. Paweł Marchel, 80. Łukasz Krasnodębski, 12. Jakub Grzebieliszewski – 10. Bartosz Kielak (68, 7. Dominik Roguski), 16. Michał Mularczyk (79, 9. Rafał Polkowski), 26. Marcin Kuć (60, 3. Łukasz Kordys), 17. Bartosz Wróblewski (60, 18. Gabriel Konopka) – 92. Dorian Zając

Żółte kartki: Krystian Musiejczuk 65 – Łukasz Krasnodębski 64, 88, Dorian Zając 71, Łukasz Kordys 87

Czerwona kartka: Łukasz Krasnodębski (88, za drugą żółtą)

Sędzia: Daniel Miler (Siedlce)