Patent na Gwardię (fotogaleria)

W pierwszym meczu o piąte miejsce KPS Siedlce pewnie pokonał u siebie Gwardię Wrocław 3:0. Drugie spotkanie odbędzie się już w niedzielę we Wrocławiu.

Zarówno KPS Siedlce jak i Gwardia Wrocław nie zdołali awansować do półfinału I ligi siatkarzy. Siedlczanie odpadli w rywalizacji z Visłą Bydgoszcz, a Gwardziści nie sprostali niżej notowanej Avii Świdnik. Teraz oba zespoły powalczą o piąte miejsce. W rundzie zasadniczej podopieczni Mateusza Grabdy dwukrotnie pokonali Gwardię i w czwartek ponownie okazali się lepsi od Wrocławian.

W czwartkowym meczu zabrakło Filipa Frankowskiego, a jego miejsce w pierwszej szóstce zajął Michał Gołębiowski. Był to strzał w dziesiątkę. Przyjmujący bardzo dobrze spisał się w każdym elemencie siatkarskiego rzemiosła. W pierwszym secie drużyna z Wrocławia tylko na początku była równorzędnym przeciwnikiem dla KPS. Od stanu 5:7, siedlczanie włączyli piąty bieg i szybko uzyskali wyraźne prowadzenie (14:10), które utrzymali do końca partii.

Najwięcej emocji było w drugim secie, w którym goście pokazali charakter. Podopieczni Krzysztofa Stelmacha przegrywali w końcówce 21:24, jednak potrafili doprowadzić do gry na przewagi. Ostatecznie górą okazali się jednak siedlczanie, a sprawy w swoje ręce wzięli Michał Gołębiewski (skuteczny atak) oraz Adrian Markiewicz (skuteczny blok). W trzeciej partii gospodarze od początku do końca kontrolowali przebieg wydarzeń.

Drugie starcie KPS z Gwardią odbędzie się w niedzielę o godz. 18:00 we Wrocławiu. W przypadku zwycięstwa Gwardii 3:0 lub 3:1, zostanie rozegrany złoty set.

21.04.22, 17:00 – Siedlce (hala ARMS)

I mecz o 5 miejsce: KPS Siedlce Gwardia Wrocław 3:0 (25:19, 26:24, 25:22)

KPS: 3. Radosław Nowak, 4. Adrian Markiewicz, 6. Adam Lorenc, 10. Michał Gołębiowski, 15. Mariusz Magnuszewski, 23. Wiktor Mielczarek i 16. Patryk Waloch (libero) oraz 2. Mateusz Borkowski, 8. Dawid Pawlun

MVP: Michał Gołębiowski

źródło: własne, foto: Kamil Sulej