niedziela, 2 października 2022

Podsumowanie sezonu narciarskiego

Po zakończeniu sezonu 2021-22 w polskim narciarstwie biegowym, przyszedł czas na podsumowanie. W rankingach indywidualnych i klubowych, zaprezentowanych przez Polski Związek Narciarski, wielokrotnie w czołówce pojawia się UKS Rawa Siedlce.

Polski Związek Narciarski zaprezentował rankingi indywidualne, klubowe i okręgowe za sezon 2021-22 w narciarstwie biegowym. Rankingi zostały podzielone na kategorie wiekowe. W kilku z nich bardzo wysoko uplasowali się podopieczni Marii i Grzegorza Staręgów z UKS Rawa Siedlce.

Jeśli chodzi o rywalizację seniorską, drugie miejsce w rankingu zajął nasz etatowy reprezentant Polski, Maciej Staręga. W czołowej dziesiątce znalazł się także, będący jeszcze w wieku juniora, Piotr Sobiczewski. Punkty zdobyte przez wyżej wymienionych oraz m.in. Arkadiusza Posiadałę i kilku młodszych zawodników z naszego miasta, przełożyły się na drugie miejsce Rawy w klasyfikacji klubów.

Trzecie miejsce w rankingu juniorów zajął Piotr Sobiczewski, zaś siódmy był Maciej Krajcer. Ich punkty dały siedleckiemu klubowi drugą lokatę w tej kategorii wiekowej.

W kategorii młodziczek najlepiej z Rawy spisywały się: Klaudia Radomyska (druga w rankingu), Dominika Krajcer (siódma) i Wiktoria Karwowska (dwunasta). Ich zdobycze punktowe do spółki z kilkoma koleżankami klubowymi, wywindowały Rawę na drugie miejsce.

Jakby powyższych dobrych informacji było mało, Rawa Siedlce w całkowitym rankingu, w którym zliczono wszystkie punkty z każdej kategorii, uplasowała się na wysokim 4 miejscu, na 31 sklasyfikowanych klubów. Wyprzedziły ją tylko takie teamy jak: MULKS Tomaszów Lubelski, NKS Trójwieś Beskidzka i UKS Regle Kościelisko. Za siedleckim klubem znalazły się m.in. uznane w naszym kraju:  MKS Istebna, AZS AWF Katowice czy MKS Halicz Ustrzyki Dolne.

PODSUMOWANIE – rankingi

źródło: własne / PZN; foto: PZN

DODAJ KOMENTARZ

ZOBACZ TAKŻE

KONTRAHENCI

PATRONAT MEDIALNY

WYNIKI SPORTSIEDLCE.PL

Smuga cienia losu.

Powstanie 1000 nowych całorocznych boisk.

Ulga dla sportu.

 • Milczenie złotem
  Milczenie złotem
  W sytuacji Pogoni szkoda, że milczenie dosłownie nie jest złotem...
 • Sport to zdrowie?
  Sport to zdrowie?
  Nie każdy odpowie, że sport to zdrowie.
 • Hop, hop, hop
  Hop, hop, hop
  Kto nie skacze, ten nie biega!
 • Wspomnienie lata
  Wspomnienie lata
  Takie obrazki sprawiają, że robi się cieplej na sercu.

PATRONAT MEDIALNY

Facebook