sobota, 27 kwietnia 2024r.

Ogromne emocje i wygrana Pogoni z Wigrami (fotogaleria)

W meczu 29 kolejki eWinner II ligi Pogoń Siedlce po pełnej emocji drugiej połowie wygrała z Wigrami Suwałki 3:2.

Pogoń do meczu z bardzo dobrze spisującymi się wiosną Wigrami Suwałki przystąpiła w poszukiwaniu drugiego kolejnego zwycięstwa.

Już w 5 minucie pierwszą okazję wykreowali goście, ale pojedynek z Maksymem Wadachem przegrał Patryk Mularczyk. Siedlczanie po raz pierwszy zagrozili bramce Wigier po ponad kwadransie. Zza pola karnego uderzył Marcinho, a dobrą paradą popisał się Hieronim Zoch. W 23 minucie zaskakujący strzał ze znacznej odległości oddał Mikołaj Łabojko a świetną interwencją popisał się Wadach. Suwalczanie jeszcze jedną szansą mieli przed zmianą stron. W 38 minucie najpierw groźnie strzelał Werick Caetano, a dobitka Mularczyka została zablokowana. Do przerwy był bezbramkowy remis.

W drugiej połowie jako pierwsi zagrożenie stworzyli Pogoniści, ale po podaniu Wojciecha Trochima obok bramki uderzył Maciej Górski. W 55 minucie zaskakujący strzał wolejem oddał Trochim i po przepięknym golu Pogoń wyszła na prowadzenie. Siedlczanie za ciosem poszli 10 minut później. Tym razem precyzyjnym strzałem popisał się Maciej Górski i po trafieniu najlepszego strzelca gospodarzy było 2:0. Pogoniści kolejny cios mogli zadać 180 sekund późnej, a minimalnie niecelnie uderzył Cezary Demianiuk. Wigry nie złożyły broni. W 71 minucie na listę strzelców wpisał się Michał Żebrakowski i Wigry złapały kontakt, co zwiastowało emocje przed ostatnim fragmentem. W 81 minucie Żebrakowski świetnie odnalazł się w polu karnym i po skutecznej główce doprowadził do wyrównania. Wigry zdołały odrobić dwubramkową stratę. Ostatnie słowo w tym meczu należało do Pogoni. W doliczonym czasie szalę zwycięstwa na korzyść gospodarzy przechylił Marcinho. Po pełnej emocji drugiej połowie Pogoń wygrała z Wigrami 3:2.

W zespole Pogoni zagrał były zawodnik Wigier Maciej Wichtowski, natomiast w ekipie z Suwałk zagrał eks-siedlczanin Tomasz Lewandowski.

Następna kolejka eWinner II ligi zostanie rozegrana już w środku tygodnia. W niej Pogoń Siedlce zagra z Sokołem Ostróda.

23.04.22, 17:00 – Siedlce (stadion ROSRRiT)

eWinner II liga: Pogoń Siedlce – Wigry Suwałki 3:2 (0:0)

Bramki: Wojciech Trochim 55, Maciej Górski 65, Marcinho 90+1 – Michał Żebrakowski 71, 81

Pogoń: 70. Maksym Wadach – 11. Wiktor Preuss, 19. Maciej Wichtowski, 3. Robert Majewski, 98. Maciej Kołoczek – 29. Marcinho, 8. Kamil Włodyka (68, 18. Miguel López), 6. Mateusz Piotrowski (83, 10. Marcin Kozłowski), 9. Wojciech Trochim (83, 91. Jakub Sinior), 56. Cezary Demianiuk (73, 7. Miłosz Przybecki) – 22. Maciej Górski

Wigry: 30. Hieronim Zoch – 26. Kacper Michalski (72, 25. Elso Brito), 93. Łukasz Bogusławski (68, 90. Denis Gojko), 2. Tomasz Lewandowski, 3. Rudinilson, 77. Bartosz Prętnik – 9. Werick Caetano (61, 22. Mateusz Sowiński), 6. Mikołaj Łabojko, 8. Bartłomiej Babiarz, 11. Patryk Mularczyk (68, 14. Kōsei Iwao) – 97. Michał Żebrakowski

Żółte kartki: Maciej Górski 78, Miguel López 90+2 – Rudinilison 37, Werick Caetano 40, Grzegorz Mokry 67, 85 (na ławce), Michał Żebrakowski 82, Nieznany 89 (na ławce)

Czerwona kartka: Grzegorz Mokry 85 (Wigry, na ławce, za drugą żółtą)

Sędzia: Karol Iwanowicz (Lublin)