100 meczów na 100-lecie #96: Miedzanka Miedzna – ŁDK Łosice (fotogaleria)

W meczu 18 kolejki siedleckiej klasy A Miedzanka Miedzna przegrała na własnym obiekcie z ŁDK Łosice 2:3.

Po środowej kolejce rozegranej 20 kwietnia, drużyny lidera tabeli ŁDK Łosice i drugiej od końca Miedzanki nie miały zbyt wiele czasu na odpoczynek. Już w sobotnie popopłudnie w Miedznej trzeba było walczyć o kolejne punkty do ligowej tabeli.

Początek meczu upłynął pod znakiem spokojnych ataków pozycyjnych ŁDK. Aktualnie najlepszy zespół ligi przez prawie pół godziny nie mógł rozgryźć defensywy dobrze ustawionych w tyłach gospodarzy. Sposób na to znalazł Paweł Sawtyruk, który uderzył z powietrza piłkę strąconą po powietrznej walce wynikłej z dośrodkowania z rzutu rożnego Cezarego Chraszcza. Zaledwie trzy minuty później Sawtyruk podwyższył na 2:0 precyzyjnym uderzeniem prawą nogą ze skraju pola karnego.

Miedzanka z każdą minutą poczyniała sobie odważniej, stwarzając najczęściej zagrożenie po rzutach wolnych. Do jednego z nich podszedł Robert Parzonka i pokonał mierzonym strzałem Filipa Podlipniaka, posyłając piłkę obok bezradnego muru. Tuż przed przerwą znakomitym podaniem za plecy obrony wypuszczony został lewym skrzydłem Krzysztof Giziński i w sytuacji sam na sam pokonał bramkarza rywali uderzeniem w długi róg. Tym sposobem podopieczni Łukasza Mroczka odrobili straty i wyrównali stan rywalizacji.

Po przerwie przyjezdni postanowili przejąć na dobre inicjatywę i odzyskać prowadzenie. Szybsze granie piłką i szukanie skrzydłowych nie przynosiło jednak oczekiwanych skutków przez kolejne minuty. Rozwiązaniem okazał się odważny strzał z ponad 40 metrów, na który zdecydował się Przemysław Radziwonka. Widowiskowy strzał z dystansu stopera ŁDK poszybował pod poprzeczkę bramki bezradnego Grzegorza Solczaka. Łosiczanie do końca meczu inicjowali ataki na połowie przeciwnika, jednak sytuacji zakończonych groźnymi strzałami było jak na lekarstwo.

W następnej serii gier Miedzanka Miedzna zmierzy się na swoim obiekcie z Promnikiem Gończyce (sobota 30 kwietnia, 16:30). Kolejnym ligowym przeciwnikiem łosiczan będzie Rywal Ruchna, z którym to mecz rozegrany zostanie w grodzie nad Toczną w niedzielę 1 maja o 15:30.

W środę 20 kwietnia miało się odbyć w Gołąbku spotkanie tamtejszego ULKS z Tęczą Korczew. Goście niestety nie wybrali się na ten mecz, w sumie już po raz trzeci w sezonie, co oznacza dla nich wycofanie się z rozgrywek klasy A. Pozostałe mecze tego sezonu z udziałem Tęczy rozstrzygnięte zostaną walkowerem dla przeciwników.

23.04.22, 17:00 – Miedzna

Klasa A: Miedzanka Miedzna – ŁDK Łosice 2:3 (2:2)

Bramki: Robert Parzonka 41, Krzysztof Giziński 45 – Paweł Sawtyruk 28, 31, Przemysław Radziwonka 57

Miedzanka: 1. Grzegorz Solczak – 14. Krystian Romańczuk, 9. Robert Parzonka, 19. Marcin Bierdziński, 11. Krzysztof Giziński – 8. Dominik Koseła (83, 20. Karol Rozbicki), 5. Paweł Rytel-Kuc, 16. Dawid Pasik (76, 2. Maciej Florczuk), 17. Paweł Piotrowski (86, 4. Grzegorz Hanusz), 7. Jakub Matwiejczuk (32, 6. Bartosz Gdula) – 10. Janusz Zupka (67, 18. Patryk Czarnocki)

ŁDK: 33. Filip Podlipniak – 22. Kajetan Rosiak, 26. Przemysław Radziwonka (84, 16. Daniel Żek), 6. Mariusz Szupiluk, 13. Jakub Głuchowski – 11. Kacper Wyrzykowski, 31. Łukasz Naumiuk (46, 9. Maciej Szpura), 8. Dawid Ułasiuk, 4. Paweł Bartoszuk (42, 19. Artur Zdun), 21. Cezary Chraszcz (83, 27. Marcin Marszałek) – 23. Paweł Sawtyruk

Żółte kartki: Janusz Zupka 5, Krystian Romańczuk 90 – Kacper Wyrzykowski 90

Sędzia: Marcin Protasewicz (Siedlce)