Olga Niedziałek z medalem i minimum na mistrzostwa świata

Olga Niedziałek (WLKS Siedlce-Nowe Iganie) została srebrną medalistką mistrzostw Polski w chodzie sportowym na 20 km, jednocześnie zapewniając sobie minimum na letnie mistrzostwa świata i Europy.

23 kwietnia w Sulejówku rozegrane zostały mistrzostwa Polski w chodzie sportowym na 20 km. W czempionacie wzięli udział przedstawiciele WLKS Siedlce-Nowe Iganie.

Ze swojego występu bardzo zadowolona może być Olga Niedziałek. Zawodniczka WLKS pokazała w Sulejówku, że jest w dobrej formie. W walce o zwycięstwo liczyła się tylko ona i Katarzyna Zdziebło. Rywalka przez wiele kilometrów szła wspólnie z Niedziałek. Później Zdziebło zdecydowanie „odskoczyła” od naszej chodziarki. Mając bezpieczną, kilkunastosekundową przewagę zawodniczka Stali Mielec ostatecznie finiszowała jako pierwsza z czasem 1:30.11 i obroniła miano najlepszej polskiej chodziarki na dystansie 20 kilometrów. Niespełna pół minuty później na metę dotarła Olga Niedziałek. Wynik 1:30.34 zapewnił srebrnej medalistce (podobnie jak złotej) prawo startu w lipcowych mistrzostwach świata i sierpniowych Europy. To również szósty najlepszy wynik w historii polskiej lekkoatletyki. Brązowy medal zdobyła Agnieszka Ellward – 1:37.08.

Wśród mężczyzn triumfował mistrz olimpijski z Tokio Dawid Tomala (AZS Politechniki Opolskiej). Na ósmej pozycji finiszował reprezentant WLKS, Robert Goławski (1:38.26).

14 maja w Opolu odbędzie się inauguracyjna edycja mistrzostw Polski w chodzie na 35 kilometrów.