Ostatki KPS. Zwycięstwo we Wrocławiu

W ostatnim meczu w tym sezonie KPS Siedlce pokonał Gwardię Wrocław 3:1. Podopieczni Mateusza Grabdy zakończyli sezon na 5 miejscu.

Zespół z Siedlec walczył w tym tygodniu o miejsca 5-6 z Gwardią Wrocław. W pierwszym meczu zdecydowanie lepsi okazali się siatkarze KPS, którzy u siebie gładko pokonali rywali 3:0. Rewanżowe starcie odbyło się w niedzielę we Wrocławiu.

Pierwszą partię lepiej rozpoczęli wrocławianie. Ręki w polu serwisowym nie zwalniał Mateusz Frąc 3:1. Siedlczanie jednak dość szybko odrobili straty i do stanu 13:13 walka toczyła się punkt za punkt. Później dominowali już zawodnicy KPS. Dobrze punktował Wiktor Mielczarek (19 punktów w całym meczu), a problemy rywalom swoją zagrywką stwarzał Mariusz Magnuszewski.

Seta numer dwa od serii bardzo dobrych zagrywek rozpoczął Radosław Nowak 4:1. Siedlczanie mieli przewagę, jednak wrocławianie walczyli do końca i w końcówce Gwardia odrobiła straty (21:21). Gospodarze nie postawili jednak kropki nad „i”, a w ostatniej akcji błąd w polu serwisowym popełnił Tim Grozer.

Siedlczanie przegrali trzeciego seta, jednak w czwartym udowodnili, że mają w tym sezonie patent na Gwardię. Ręki w polu serwisowym nie zwalniali Adam Lorenc 9:5 oraz Adrian Markiewicz 14:7. Gospodarze nie potrafili znaleźć żadnego sposobu, aby zatrzymać podopiecznych Mateusza Grabdy, którzy gładko wygrali 25:17 i cały mecz 3:1.

Dla KPS Siedlce był to ostatni mecz w tym sezonie. Siedlczanie zakończyli rozgrywki na wysokim piątym miejscu, choć apetyty po rundzie zasadniczej były bardzo wysokie.

24.04.22, 18:00 – Wrocław

II mecz o 5 miejsce: Gwardia Wrocław – KPS Siedlce 1:3 (22:25, 23:25, 25:22, 17:25)

KPS: 3. Radosław Nowak, 4. Adrian Markiewicz, 6. Adam Lorenc, 10. Michał Gołębiowski, 15. Mariusz Magnuszewski, 23. Wiktor Mielczarek i 16. Patryk Waloch (libero) oraz 1. Filip Frankowski, 2. Mateusz Borkowski, 8. Dawid Pawlun

MVP: Wiktor Mielczarek

źródło: własne / TauronIliga, foto: Kamil Sulej