wtorek, 23 kwietnia 2024r.

Rewelacyjna forma zapaśniczek WLKS

W dniach 22-23 kwietnia w Pelplinie odbyły się Młodzieżowe Mistrzostwa Polski oraz Mistrzostwa Polski Juniorek w zapasach kobiet. Zapaśniczki WLKS spisały się na medal.

W kategorii młodzieżowej złoty medal zdobyła Patrycja Gil (kat. 57 kg). To jej trzeci z rzędu tytuł mistrzowski w tej grupie wiekowej. Ponadto Gil została wybrana najlepszą zawodniczką zawodów. Wszystkie swoje walki zwyciężyła przez przewagę techniczną.

Brązowy medal w kategorii 53 kg zdobyła Elwira Sprzonczak. Również brązowy medal, tyle że w kategorii 76 kg, zdobyła Magdalena Kisielińska. Piąte miejsce zajęła Karolina Urban (kat. 50 kg), a ósme Klaudia Soszyńska (kat. 68 kg). W klasyfikacji drużynowej WLKS zajął drugie miejsce.

W Mistrzostwach Polski Juniorek srebrne medale zdobyły Natalia Przeździk (kat. 59 kg) oraz Joanna Kobylińska (kat. 72 kg). Brązowy medal w kategorii 50 kg zdobyła Joanna Samsonowicz. Piątą lokatę wywalczyła Klaudia Podgórzak (kat. 57 kg). Klaudia Kudelska była ósma w kategorii 76 kg. W klasyfikacji drużynowej WLKS był trzeci.

Mazowsze zdecydowanie zwyciężyło w klasyfikacji wojewódzkiej w kategorii młodzieżowej i było trzecie w zestawieniu juniorek.

źródło i foto: własne / WLKS Siedlce-Nowe Iganie