100 meczów na 100-lecie #100: Podlasie Sokołów Podlaski – Mazovia Mińsk Mazowiecki (fotogaleria)

Mazovia Mińsk Mazowiecki wygrała 3:1 z Podlasiem Sokołów Podlaski. Bohaterem spotkania był Cezary Mitas, który ustrzelił dublet przeciwko byłemu pracodawcy.

Mińszczanie zaczęli napór od pierwszego gwizdka sędziego. W 5 minucie Łukasz Puciłowski dograł do Cezarego Mitasa, a ten strzałem z 15 metra pokonał Jakuba Bielińskiego. Po kilku chwilach obaj piłkarze znowu się zmierzyli, ale tym razem górą był golkiper Podlasia. Po około 25 minutach Podlasie zaczęło stwarzać zagrożenie pod bramką gości. Najpierw nieczysto uderzał Kacper Komycz, a następnie strzału zza zasłony spróbował Alistair Selamolela. Dominik Pusek nawet nie spocił się broniąc te próby. Groźniej było w 38 minucie, kiedy Krzysztof Kozaczuk zrobił wszystko dobrze poza wykończeniem. W końcówce wszystko wrócił do normy, czyli Mazovia odzyskała kontrolę. W 41 minucie pięknym uderzeniem z rzutu wolnego popisał się Mitas. Dla wychowanka Legii Warszawa to drugi gol z rzędu ze stojącej piłki. Trajektoria lotu w Sokołowie Podlaskim była inna niż w Piasecznie, ale równie efektowna. Przed przerwą dwóch dogodnych okazji na 3:0 nie wykorzystał Krystian Przyborowski.

Druga połowa długo się rozkręcała. W 59 minucie Pusek odbił do boku strzał Kamila Wójcika. Po kilku chwilach z trudnej pozycji uderzał Kamil Dmowski, ale piłka powędrowała nad bramką. Mazovia odpowiedziała 100-procentową okazją Bartosza Malesy. Na wysokości zadania stanął jednak Bieliński. W 68 minucie Puciłowski przymierzył przy dalszym słupku po znakomitym otwierającym podaniu rezerwowego Pawło Ksionza. Podlasie zmniejszyło straty w 70 minucie. Strzał Dominika Krupy został zatrzymany na linii bramkowej przez jednego z obrońców Mazovii, ale dobitka Dmowskiego trafiła do celu. W końcówce mińszczanie byli groźniej niż sokołowianie. Najbliżej gola był Puciłowski, który w 89 minucie uderzył zewniakiem tuż obok bramki.

7 maja Podlasie zagra w Kozienicach z Energią (pierwszy gwizdek o 17:00), dzień później Mazovia podejmie Oskara Przysucha (początek o 17:00).

30.04.22, 17:00 – Sokołów Podlaski

IV liga: Podlasie Sokołów Podlaski – Mazovia Mińsk Mazowiecki 1:3 (0:2)

Bramki: Kamil Dmowski 70 – Cezary Mitas 5, 41, Łukasz Puciłowski 68

Podlasie: 1. Jakub Bieliński – 17. Dominik Krupa, 20. Michał Panufnik, 2. Dawid Ardej, 4. Łukasz Parzonka (78, 13. Adam Zając) – 8. Kamil Wójcik, 3. Kacper Komycz (71, 11. Paweł Buczyński), 19. Marcin Siedlecki (71, 5. Przemysław Rodak), 7. Krzysztof Kozaczuk, 10. Alistair Selamolela – 14. Kamil Dmowski

Mazovia: 1. Dominik Pusek (90, 12. Krystian Krypski) – 77. Ihor Krasznewśkyj, 2. Mateusz Bienias, 11. Rafał Słowik, 18. Hubert Kąca – 17. Łukasz Puciłowski, 15. Mateusz Pędowski (81, 26. Norbert Jędrzejczyk), 20. Bartosz Malesa, 5. Krystian Przyborowski (60, 22. Pawło Ksionz), 7. Cezary Mitas (75, 29. Oliwier Jurczak) – 19. Michał Bondara (78, 10. Wojciech Wocial)

Żółte kartki: Przemysław Rodak 79 – Mateusz Pędowski 74, Bartosz Malesa 79

Sędzia: Marcin Sokołowski (Siedlce)