100 meczów na 100-lecie #99: Amazonka Wiśniew – Niwa Tęczki (fotogaleria)

W zaległym meczu siedleckiej klasy B Amazonka Wiśniew pokonała na własnym boisku Niwę Tęczki 5:2.

Pierwotnie wolny weekend „majówkowy” został przydzielony do rozegrania zaległych spotkań z weekendu 2-3 kwietnia, kiedy to ligowców niespodziewanie zaskoczył… śnieg.

Pierwsze minuty spotkania były lepsze w wykonaniu gospodarzy. Już w 1 minucie Paweł Śliwa będąc w dobrej pozycji strzelił wprost w Przemysława Wróbla. Cztery minuty później piłka znalazła się w siatce. Błąd popełnił bramkarz Niwy Patryk Zbieć, a do siatki trafił Mateusz Gryczka. Po kwadransie był już remis. Erwin Wyżywniak sfaulował w szesnastce Marka Kwasińskiego i sędzia wskazał na jedenasty metr. Rzut karny wykorzystał sam poszkodowany. Później trwała wymiana ciosów, choć więcej okazji strzeleckich miała Amazonka. W końcówce pierwszej połowy to jednak goście objęli prowadzenie. Maciej Lejnert wpadł z futbolówką w pole karne, dograł do Kamila Celińskiego, a ten pokonał Wróbla.

Dobre wejściu po przerwie zaliczył w zespole gospodarzy Maciej Woźniak. Napastnik najpierw strzałem głową dał wyrównanie swojemu zespołowi, a kilkanaście minut później po błędzie obrońców wyprowadził zespół z Wiśniewa na prowadzenie. W 69 minucie kolejnego gola dla gospodarzy zdobył Kamil Domański, wykorzystując sytuację po rzucie rożnym. Wynik w ostatnich minutach spotkania ustalił Robert Chojecki.

W 14 kolejce zespół Amazonki podejmie Błękitnych Stoczek (7 maja, 13:00), zaś Niwa Tęczki zagra w Latowiczu z Olimpią (8 maja, 11:00).

30.04.22, 13:00 – Wiśniew

Klasa B: Amazonka Wiśniew – Niwa Tęczki 5:2 (1:2)

Bramki: Mateusz Gryczka 5, Maciej Woźniak 47, 60, Kamil Domański 69, Robert Chojecki 90+7 – Marek Kwasiński 15 (k), Kamil Celiński 43

Amazonka: 77. Przemysław Wróbel – 15. Patryk Banasiewicz (81, 20. Robert Chojecki), 93. Erwin Wyżywniak (87, 8. Damian Sadokierski), 2. Konrad Czarnacki, 16. Dominik Pszkit – 9. Mateusz Gryczka (62, 11. Grzegorz Gaj), 6. Kamil Woźniak, 98. Patryk Ciulak, 5. Hubert Borkowski (46, 21. Maciej Woźniak), 66. Kamil Domański (85, 7. Rafał Pieńkowski) – 99. Paweł Śliwa (73, 4. Salah Kaimov)

Niwa: 1. Patryk Zbieć – 13. Łukasz Skorupka (80, 28. Michał Kamiński), 4. Mariusz Ostapiuk, 7. Kamil Kaniecki, 24. Rafał Romaniuk – 3. Bartosz Celiński-Mysław (86, 29.Sebastian Chrupek), 21. Michał Grochowski, 8. Dominik Koszara (46, 10. Bartłomiej Kaniecki), 9. Marek Kwasiński (70, 12. Maciej Kaniecki), 23. Kamil Celiński (69, 19. Artur Wysokiński) – 16. Maciej Lejnert

Żółte kartki: Paweł Śliwa 64, Kamil Domański 66, Patryk Ciulak 67, 90+2, Dominik Pszkit 77 – Marek Kwasiński 55, Bartłomiej Kaniecki 90+2

Czerwona kartka: Patryk Ciulak 90+2 (Amazonka, za drugą żółtą)

Sędzia: Albert Ruciński (Siedlce)