Bez niespodzianki w Siedlcach (fotogaleria)

W niedzielnym starciu w Siedlcach Pogoń przegrała 1:4 z pewną awansu Stalą Rzeszów.

Pogoń w środku tygodnia bezbramkowo zremisowała z Sokołem Ostróda, z kolei Stal po remisie z Hutnkiem Kraków mogła świętować awans do Fortuna I ligi.

W składzie Pogoni w stosunku do ostatniego wyjazdowego spotkania zaszła jedna zmiana w składzie. Pauzującego za żółte kartki Macieja Wichtowskiego zastąpił Miguel López.

W pierwszych minutach obie drużyny nie potrafił stworzyć dogodnych sytuacji bramkowych. Dopiero 14 minucie Miłosz Przybecki popędził prawym skrzydłem, po czym wstrzelił futbolówkę w pole karne, jednak nabiegający Cezary Demianiuk nie zdążył na wślizgu do piłki. 26 minuta: Bartosz Wolski uderzył z ostrego kąta nad bramką.  Dwie minuty później Wojciech Trochim strzelił z rzutu wolnego z około 25 metrów nad poprzeczką. Chwilę później siedlczanie mieli dobrą sytuację na gola. Maciej Górski wyłożył futbolówkę Miłoszowi Przybeckiemu, a ten niepilnowany uderzył niecelnie. W 35 minucie Cezary Demianiuk uderzył mocno z dystansu, bramkarz Stali sparował piłkę na bok, a nabiegający Maciej Górski strzelił nad bramką. Siedem minut przed końcem pierwszej odsłony Maciej Kołoczek sfaulował we własnym polu karnym Damiana Michalika i sędzia wskazał na wapno. Pewnym egzekutorem rzutu karnego okazał się Piotr Głowacki.

W drugiej połowie pierwszy groźny strzał w 47 minucie oddał Marcinho, ale piłka przeleciała obok bramki. 54 minuta: Andreja Prokić zagrał do Patryka Małeckiego, a ten uderzył w słupek. Sześć minut później podopieczni Damian Guzka doprowadzili do remisu, a na listę strzelców wpisał się Maciej Górski, który wykorzystał dobre podanie Macieja Kołoczka. Siedlczanie nie cieszyli się długo z prowadzenia, ponieważ kilkadziesiąt sekund później Damian Michalik zagrał do Andreji Prokicia, a ten skierował futbolówkę do bramki z kilku metrów. W 72 minucie bramkarz Stali z trudem sparował na rzut rożny strzał Wojciecha Trochima. Chwilę później przyjezdni wyprowadzili groźną kontrę, po której Andreja Prokić w sytuacji sam na sam uderzył wprost w Maksyma Wadacha. W 74 minucie było już 3:1 dla Stali, a gola strzelił Dominik Marczuk, który wykorzystał dobrą centrę w pole karne z lewego sektora boiska Bartosza Wolskiego. Trzy minuty później Miguel López sfaulował w szesnastce Andreję Prokicia i arbiter po raz kolejny w tym meczu odgwizdał rzut karny, a jedenastkę na bramkę ponownie zamienił Piotr Głowacki.

W następnej kolejce Pogonistów czeka wyjazdowe starcie z Radunią Stężyca.

01.05.22, 17:00 – Siedlce (stadion ROSRRiT)

eWinner II liga: Pogoń Siedlce – Stal Rzeszów 1:4 (0:1)

Bramki: Maciej Górski 62 – Piotr Głowacki 40 (k), 86 (k), Andreja Prokić 63, Dominik Marczuk 74

Pogoń: 70. Maksym Wadach – 11. Wiktor Preuss, 6. Mateusz Piotrowski, 3. Robert Majewski, 98. Maciej Kołoczek – 7. Miłosz Przybecki (86, 32. Dawid Nojszewski), 18. Miguel López, 9. Wojciech Trochim (79, 99. Bartosz Wicenciak), 29. Marcinho, 56. Cezary Demianiuk (79, 10. Marcin Kozłowski) – 22. Maciej Górski

Stal: 39. Wiktor Kaczorowski  – 15. Dominik Marczuk, 26. Łukasz Góra, 91. Paweł Oleksy, 37. Piotr Głowacki –  7. Krzysztof Danielewicz, 10. Bartłomiej Poczobut (72, 22. Jakub Szczypek), 68. Bartosz Wolski – 69. Damian Michalik, 19. Patryk Małecki (64, 17. Kacper Sadłocha), 11. Andreja Prokić (87, 20. Kacper Piątek)

Żółte kartki: Maciej Kołoczek 38, Wojciech Trochim 66, Miguel López 70 – Piotr Głowacki 57, Kacper Sadłocha 65

Sędzia: Marek Śliwa (Kielce)