sobota, 9 grudnia 2023r.

W Kotuniu wiedzą jak świętować 1 maja (multimedia)

Wszyscy, którzy wybrali Kotuń na rozpoczęcie majówki nie żałowali. A to za sprawą Pierwszomajowego Biegu i Wyścigu Kolarskiego o Puchar Wójta Gminy Kotuń.

Przez kilka godzin stolicą miłośników aktywnego trybu życia w naszym regionie stał się Kotuń. Pracowity dzień zaczął się od rajdu rowerowego. Organizatorzy przygotowali dwie długości tras – 30-kilometrową i 60-kilometrową. Na krótszej najszybsza okazała się Iwona Wierzbicka, która wyprzedziła Katarzynę Filim oraz Kingę Kamińską. Wśród panów miejsca na podium zajęli kolejno: Andrzej Rytel, Daniel Kosmalski oraz Marcin Matuszewski. Z 60-kilometrowym odcinkiem najsprawniej poradziła sobie Katarzyna Kopańska. Druga była Żaneta Kiełczykowska, zaś trzecia Anna Toczyska. W rywalizacji mężczyzn Marcin Cichosz wyprzedził Sebastiana Dudę i Marka Nowaka.

Zanim wystartowali biegacze i nordicwalkerzy szansę zaprezentowania swojej szybkości otrzymały dzieci. Młodsze miały do pokonania 300 metrów, zaś starsze 600. W kategorii 2013 i młodsze wygrała Alicja Biernacka, która wyprzedziła Elizę Gapis oraz Malwinę Kostyrę. Nikodem Baczyński był pierwszy wśród chłopców, drugi był Juliusz Staszowski, zaś trzeci Kacper Serbista. W kategorii dzieci starsze ze zwycięstwa cieszyli się Hanna Biernacka i Szymon Marciniak. Na drugich miejscach uplasowali się Maja Sykulec oraz Mateusz Kosmalski, zaś najniższe miejsca na podium zajęli Angelina Łuchina i Mark Honkaruk.

W samo południe wystartowali biegacze, którzy mieli do pokonania 7-kilometrową trasę. Tuż po nich do zmagań ruszyli miłośnicy biegania z kijkami. Pierwsze miejsce wśród biegaczek zajęła Joanna Hapunowicz. Druga była Katarzyna Kopańska, zaś trzecia Wioletta Szczypiorska. Wśród panów ex aequo pierwsze miejsce zajęli Paweł Jastrzębski i Tomasz Skóra. Kolejne lokaty w trójce przypadły Patrykowi Trojanowskiemu i Sebastianowi Dudzie. Jeżeli chodzi o NW to z miejsca najwyższym podium cieszyli się Jolanta Zapałowska oraz Krzysztof Frąckowiak. Druga był Alicja Słowińska, a trzecia Grażyna Mazurek. W rywalizacji panów drugą lokatę zajął Paweł Pietruczanis, zaś trzecią Dariusz Borkowski.

Po zakończeniu zmagań sportowych można było oddać się majówkowemu odpoczynkowi. W organizację imprezy zorganizowanych było mnóstwo organizacji z terenu gminy Kotuń, ale nie tylko. Swoje zrobili także członkowie Grupy biegaczy Skórzec biega. Co można było zrobić poza pedałowaniem i przebieraniem nogami? Dobrze zjeść, douczyć się o historii Polski lub wrócić do domu z nową roślinką. Najważniejsza tego dnia była jednak pomoc Lence Rybak. Wszelkie środki zebrane przy okazji imprezy zostaną przekazane na jej leczenie i rehabilitację. Lenka odwiedziła biegaczy i kolarzy wraz z rodzicami i z ich pomocą podziękowała wszystkim ludziom o wielkich sercach.

Warto wspomnieć o geście dwóch najszybszych biegaczy na siódemkę, którzy przekazali puchar i nagrodę na rączki Lenki i jej rodziców. To przecież ona jest prawdziwą zwyciężczynią…

Gmina Kotuń po raz kolejny potwierdziła, że zna się na organizacji imprez sportowo-rekreacyjnych. Wójt Grzegorz Góral dziękował wszystkim za pomoc przy stworzeniu Pierwszomajowego Biegu i Wyścigu Kolarskiego, a przy okazji zapraszał na kolejne wakacyjne zmagania: biegowe – Bieg Akcji Burza oraz kolarskie – Twarda Skóra. Rajd wokół powiatu siedleckiego. Wójt gminy Kotuń został mile zaskoczony przez burmistrza Sierpca Jarosława Perzyńskiego, który wziął udział w biegu. Góral już zapowiedział rewizytę na imprezie organizowanej w mieście nad Sierpienicą.

– Staramy się pracować dla mieszkańców, coś dla nich robić. Jeżeli udaje się połączyć zabawę, sport z wydarzeniami historycznymi to jest podwójna korzyść. Zawsze staramy się wesprzeć potrzebujących. Przy okazji przedostatniej imprezy zbieraliśmy środki na osoby pokrzywdzone na skutek wojny na Ukrainie. Dzisiaj uchodźcy uczestniczyli w biegach i pomagali przy organizacji. To jest miłe i integruje – powiedział Góral.

 

źródło i foto: własne

DODAJ KOMENTARZ

ZOBACZ TAKŻE

KONTRAHENCI

PATRONAT MEDIALNY

PATRONAT MEDIALNY

;