W regionie: Sęp odleciał z punktami (fotogaleria)

W zaległym meczu 19 kolejki siedleckiej okręgówki Kolektyw Oleśnica przegrał 0:1 z Sępem Żelechów.

Kolektyw zaczął odważnie. Po około 10 minutach do głosu doszli żelechowianie. W 21 minucie niecelne uderzenie z około 20 metrów oddał Michał Licbarski. Kilka chwil później Wojciech Jajszczak poradził sobie z płaskim strzałem Michała Jaworskiego. W 33 minucie po błędzie gości Marcin Pilich podał do Marcina Pucyka, który nie zdołał pokonać Igora Ozóga w sytuacji sam na sam. Niewykorzystana sytuacja błyskawicznie się zemściła. W 35 minucie Jajszczak nie zdołał przeciąć podania Alberta Bożka w pole karne, z czego skorzystał Jaworski, któremu nie pozostało nic innego jak umieszczenie piłki w opuszczonej bramce. W końcówce pierwszej połowy golkiper Kolektywu odkupił winę, broniąc strzały Alberta Stodulskiego w sytuacji sam na sam oraz Jaworskiego. Do przerwy było 1:0 dla Sępa.

Druga połowa rozpoczęła się od odważnych ataków Sępa. Po godzinie gry na placu gry zameldował się Adrian Pilich. Tuż po wejściu złożył się do przewrotki po dośrodkowaniu Adriana Czajki, ale przestrzelił. W 80 minucie Jajszczak na raty obronił uderzenie Stodulskiego. W końcówce Kolektyw postawił wszystko na jedną kartę. Piłkarze Kamila Stanisławowskiego stworzyli dwie klarowne sytuacje. W 84 minucie Czajka uderzył po rykoszecie, ale Ozóg pewnie chwycił piłkę. Piłkę meczową miał na nodze Marcin Pilich, jednak golkiper Sępa efektownie odbił futbolówkę. Sęp wygrał 1:0 w Oleśnicy.

8 maja o 18:00 Kolektyw zagra w Żeliszewie z Jastrzębiem.

04.05.22, 18:00 – Oleśnica

Liga okręgowa: Kolektyw Oleśnica – Sęp Żelechów 0:1 (0:1)

Bramka: Michał Jaworski 35

Kolektyw: 1. Wojciech Jajszczak – 2. Kacper Adamiak, 20. Piotr Adamiak, 8. Paweł Rucikowski, 15. Mariusz Rogala II – 23. Jakub Mielcarz (56, 16. Mariusz Paudyna), 3. Adrian Czajka, 5. Kamil Komar, 7. Marcin Pilich, 21. Mariusz Rogala I (60, 11. Adrian Pilich) – 4. Marcin Pucyk (46, 18. Michał Lewandowski)

Sęp: 1. Igor Ozóg – 15. Adrian Korgul, 3. Maciek Parzyszek, 17. Albert Bożek, 6. Bartłomiej Wdowiak – 7.  Michał Jaworski, 5. Sebastian Szewczak, 20. Jakub Gałkowski, 21. Michał Licbarski, 18. Damian Grzyb (71, 14. Sebastian Chudek) – 9. Albert Stodulski

Żółta kartka: Kacper Adamiak 29

Sędzia: Marcin Sokołowski (Siedlce)