W regionie: Naprzód bezradny w Hucie Mińskiej (fotogaleria)

Tygrys Huta Mińska wygrał 2:0 z Naprzodem Skórzec w meczu 26 kolejki IV ligi.

W pierwszych 20 minutach z boiska wiało nudą. Było trochę walki, ale sytuacji wyraźnie brakowało. O rozbudzenie kibiców zadbał Stanisław Dźwigała, który w 20 minucie fatalnie podał do Patryka Sierociuka. Ofensywny pomocnik Naprzodu próbował od razu przelobować Jakuba Szymkowiaka, lecz zabrakło mu precyzji. Odpowiedź Tygrysa była zabójcza, bowiem w kolejnej akcji Piotr Haber zamienił na bramkę podanie Mateusza Tarnowskiego. Pięć minut później było 2:0 dla miejscowych. Aleksander Woźnica sfaulował Habra we własnej szesnastce, a jedenastkę na bramkę zamienił Serhij Herasymeć. W 28 minucie powinno być 3:0, ale ze strzałem Habra z ostrego kąta poradził sobie Paweł Krawczyk. Jeszcze lepsze okazje po rzucie rożnym miał Dźwigała, jednak najpierw jego uderzenie zostało zablokowane, a dobitka powędrowała panu Bogu w okno. Swoje szanse mieli jeszcze Anatolij Masałow i Paweł Michalski, ale w obu przypadkach brakowało celności. Po stronie Naprzodu warto odnotować jedynie przebojową akcję Jarosława Kisiela zakończoną niezbyt groźnym strzałem. Do przerwy było 2:0 dla Tygrysa.

Po zmianie stron nie działo się zbyt wiele. W 71 minucie Dźwigała główkował tuż obok celu po wrzutce rezerwowego Serhija Woronina z rzutu rożnego. Tygrys próbował trafić po raz trzeci różnymi sposobami, ale defensywa Naprzodu nie dała się zaskoczyć. W ostatniej akcji meczu piłkarze Kamila Gołosia mieli okazję na bramkę honorową, ale wstrzelenia Mateusza Kacprzaka wzdłuż linii bramkowej nikt nie przeciął. Rezultat ustalony w 26 minucie utrzymał się do ostatniego gwizdka sędziego.

14 maja o 11:00 Naprzód zagra w Piasecznie z MKS. Tygrys poszuka punktów w Karczewie. Początek meczu o 16:00.

07.05.22, 16:30 – Huta Mińska

IV liga: Tygrys Huta Mińska – Naprzód Skórzec 2:0 (2:0)

Bramki: Piotr Haber 21, Serhij Herasymeć 26 k

Tygrys: 1. Jakub Szymkowiak – 5. Jakub Pasik (46, 9. Mateusz Bartoszewski), 7. Daniel Żurawski, 3. Stanisław Dźwigała, 11. Jakub Teodorski – 10. Piotr Haber, 8. Michał Koszela (75, 17. Konrad Biesiada), 16. Anatolij Masałow (87, 6. Sebastian Sobieszczuk), 15. Paweł Michalski (46, 13. Maksymilian Minchberg), 18. Mateusz Tarnowski (68, 4. Serhij Woronin) – 20. Serhij Herasymeć (81, 14. Mateusz Gromysz)

Naprzód: 1. Paweł Krawczyk – 22. Maciej Chmielewski, 23. Igor Łęczycki, 3. Aleksander Woźnica, 4. Tomasz Kacprzak – 21. Jakub Pawlik (76, 17. Mateusz Kacprzak), 20. Jan Mruz (76, 15. Adam Chojecki), 8. Jarosław Kisiel, 6. Patryk Sierociuk (83, 18. Piotr Goś), 16. Kacper Pawlik (59, 13. Kacper Skwierczyński) – 11. Patryk Skrzypek (46, 7. Sebastian Krasuski)

Żółte kartki: Piotr Haber 68 – Aleksander Woźnica 12, Kamil Gołoś 31 (na ławce), Igor Łęczycki 78

Sędzia: Krzysztof Głuszek (Warszawa)